Як зробити самому навіс. Як правильно зробити навіс над ганком.

Навіс - це корисний винахід людини. Він врятує від сонця і негоди на дачі, вкриє автомобіль від снігу та дощу, якщо немає гаража. Сидячи під навісом, можна милуватися природою і пити чай, не побоюючись обгоріти або промокнути. Виготовити навіс досить легко, це цілком можна зробити самостійно.
Вам знадобиться
  • Брус 100? 100 мм, дошки товщиною не менше 30 мм, покрівельний матеріал, відпрацьоване машинне масло, молоток, цвяхи, поліетилен, лопата, фарба.
Інструкція
1
Знайдіть місце, де буде розташовуватися навіс і визначте, яка кількість стійок для нього буде потрібно. Якщо навіс невеликий, достатньо 4 стійок, якщо він досить довгий, потрібно буде поставити 6 або 8. Розмітьте простір і викопайте на рівній відстані один від одного ями по числу стійок-опор. Змастіть нижні кінці стійок відпрацьованим машинним маслом, оберніть їх поліетиленовими пакетами, прикріпленими до дерева дротом. Це охоронить стійки від гниття. Потім поставте опори в ями, за допомогою схилу перевірте їх вертикальність. Потім засипте в ями гравій і залийте стійки цементом. Коли цемент застигне, можна закопати стійки і утрамбувати землю навколо.
2
Далі треба розмітити положення крокв. Вони будуть кріпитися на дошках, з яких ви сформуєте балку. Розмітити, де знаходитимуться крокви, можна, поєднавши дошки з їх торців. Балку треба покласти таким чином, щоб вона набагато виходила за крайню стійку. Величина цього виходу повинна бути такою ж, як водостічний желоб.Потом просвердлите в балці і стійках дірочки. Скріпіть конструкцію за допомогою болтів і гайок. Краще робити це удвох, а під головки болтів і гайок класти широкі шайби. Покладіть на балки крокви і прибийте їх цвяхами. Краще це робити через металеві накладки. Крокви треба розташувати так, щоб утворився невеликий ухил. Він необхідний для того, щоб на даху навісу не накопичувалася вода.
3
Прибейте бічні карнизи до торців крокв, потім встановіть водостічний жолоб і прикріпіть до бічних карнизам передній і задній карнизи. Можна також зробити верхні підкоси. Це красиво, до того ж, їх можна оповити рослинами, які ви згодом посадите внизу. Тепер можна укладати покрівлю. Можна зробити дах з металу, напівпрозорих покрівельних листів або іншого матеріалу. Їх слід прикріпити до каркаса даху. Отже, ваш навіс готовий, можна його пофарбувати або покрити спеціальною вологостійкою просоченням.
Перебуваючи на дачі, так часто хочеться сховатися від пекучого сонця або проливного дощу. Але не завжди для цього потрібно бігти в будинок. Можна продовжити чаювання на вулиці в спеку і вогкість, якщо у вас є навіс. Спорудити найпростіший навіс цілком легко своїми руками.
Вам знадобиться
  • Стовпчики або балки, фанера, цвяхи або шурупи, мотузка, лопата, очерет або брезент, будівельний степлер, гаряча оліфа, солярка або креозот.
Інструкція
1
Насамперед треба вибрати матеріал для навісу. Тут існує простір для фантазії. Можна обійтися простим непромокаючим брезентом. Але, можливо, варто вибрати шлях поскладніше і створити оригінальний навіс з очерету. Для цього треба зібрати на прилеглому водоймі очерет у великій кількості, зрізати віночки і залишити стебла. Потім ці стебла слід висушити, для безпеки побризкати на них протипожежної просоченням. Тепер можна робити дах для навісу.
2
Для даху знадобиться шматок фанери і поліетиленова плівка. Покрийте лист фанери плівкою так, щоб вона трохи звисала по краях. потім прикріпіть краї плівки до зворотної сторони фанерного листа за допомогою будівельного степлера. Після цього зв'яжіть очеретяні стебла в пучки. Діаметр пучків повинен бути приблизно дорівнює 10 см. Потім накрийте пучками дах, розташувавши їх щільно один до одного. Очерет слід зміцнити мотузкою. Для цього її треба перехлестнуть через весь дах і прибити в середині і з країв цвяхами або прикрутити шурупами.
3
Тепер залишається зробити опори для навісу. Під майбутні стійки підготуйте ямки глибиною 40-50 см. Підготовлені заздалегідь дерев'яні стовпчики або бруски потрібної висоти помажте гарячою оліфою, соляркою або креозотом. Це робиться для запобігання гниття. Потім поставте їх в ямки, засипте гравієм і залийте для міцності розчином бетона.Когда бетон застигне, скріпіть зверху опори балками. Балки повинні утворювати рівний прямокутник. Щоб ваш навіс НЕ провисав зверху, прибийте на прямокутник зверху бруси. Вони повинні знаходитися паралельно один одному. Тепер прикріпіть бамбукову дах.
Корисна порада
Краще розташовувати навіс з невеликим ухилом, щоб з нього природним чином стікала дощова вода.