Як скласти меню їдальні. меню їдальні елітного коледжу.

Все коли-небудь заходили в їдальню або кафе - перекусити, ситно пообідати - і першим ділом дивилися меню . У будь-якому закладі воно є візитною карткою. А як же грамотно скласти меню , щоб у відвідувачів склалася хороша думка про даному підприємстві, вони приходили знову і рекомендували його своїм знайомим?
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - ручка;
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Меню являє собою перелік різних блюд, закусок, кулінарних виробів і напоїв, пропонованих відвідувачам на один день. Його складають з урахуванням асортиментного мінімуму. Для кожного підприємства він різний.
2
При складанні переліку для їдальнею дотримуйтеся простих правил. Пишіть чітко найменування страв, виключайте скорочення в назвах. Воно має бути чітко віддруковано на гарному папері. Потрібно правильно підібрати розмір шрифту, прогалини між літерами і словами. Повинна міститися чітка інформація - це найменування підприємства, конкретна дата, список страв, вихід порції в грамах і ціна за неї. Ставте підпису директора, зав. виробництвом, економіста за цінами, які завірте печаткою підприємства.
3
Усі страви в меню пишіть в послідовності, відповідної порядку прийому їжі. Фірмові і порційні страви в загальному меню виділіть в особливий розділ. Кількість страв і напоїв беріть відповідно до асортиментним мінімумом. Скорочення кількості не допускається. Краще включите побільше сезонних страв.
4
Усі страви в списку повинні бути в наявності протягом усього часу роботи їдальнею. При складанні меню дивіться, щоб воно було різноманітним за видами сировини (риба, м'ясо, овочі), а також за способом теплової обробки (відварені, смажені, тушковані, запечені продукти). Гарнір правильно поєднуйте з м'ясом, рибою і т.д.
5
Враховуйте сезонність споживання. В меню всю продукцію розташовуйте від менш гострою до більш гострою. Дотримуйтесь черговість страв. Спочатку пишіть продукти припущені, варені, а потім смажені і тушковані. Враховуйте порядок розташування закусок в меню в залежності від черговості подачі.
6
Першими вказуйте холодні закуски - овочеві, рибні, м'ясні. Потім пишіть гарячі закуски, перші страви (бульйони, гарячі супи, пюреобразниє, холодні), другі страви (рибні, м'ясні, з овочів, яєць, молочних продуктів, борошняні). Враховуйте порядок написання залежно від технології приготування і подачі. З рибних страв спочатку вкажіть відварні, потім смажені і запечені. З м'ясних першими розташовуйте продукцію з натурального м'яса, а закінчуйте продуктами з котлетної маси. Далі пишіть солодкі страви (пудинги, киселі, компоти), гарячі напої (чай, кава), борошняні кондитерські вироби (булочки, тістечка).
Корисна порада
Меню для їдальні краще попередньо складати на тиждень.