Як вибрати вищу освіту.

Вища освіта , можливо, не говорить ще ні про що. Але ось його відсутність говорить багато про що. Чоловік, який закінчив будь-який університет, незалежно від обраної спеціальності, завжди цікавіший, більш розвинений, володіє більш широким кругозором. Але, крім загальних плюсів п'ятирічного навчання, кожному хотілося б вийти зі стін alma mater ще й з затребуваною професією за плечима. Тому вибираючи місце навчання так важливо зважити всі за і проти. Це стосується і самої спеціальності та місця її придбання.
Інструкція
1
Вибираючи спеціальність, обов'язково пройдіть тест на профорієнтацію. Як правило, вже в останніх класах школяр може розібратися, хто він - технар чи гуманітарій? Але бувають випадки, коли зробити це непросто. Раптом вам подобаються абсолютно різні науки? Тест підкаже напрямки, в яких ваші пристрасті зможуть реалізуватися.
2
Почитайте відповідну літературу. Які професії зараз потрібні? А які фахівці, навпаки, в надлишку? Яких професіоналів завжди буде не вистачати? Вибирайте сферу, в якій є альтернативні варіанти розвитку кар'єри. Так, філологічне освіта - це не тільки прямий шлях до шкільній дошці, але й цікава робота в газеті, на телебачення, в піар-агентствах. Те ж стосується IT-технологій. А ось юристами або економістами ринок перенасичений вже давно.
3
Наступний крок - вибір навчального закладу. Основними критеріями вибору повинні стати такі чинники як професійний викладацький склад, технічне оснащення, висока якість навчання. Важливо й наявність студентського гуртожитку для іногородніх, наявність бюджетного відділення, якщо фінансове становище сім'ї не дозволить оплачувати навчання.
4
Продумайте, як ви будете вчитися. Вибираючи денне відділення, ви, як студент, безсумнівно, скуштуєте всі принади цієї прекрасної пори. Будете брати участь у студентських «капусниках», жити повним студентським життям. Буде можливість отримати більш докладні і глибокі знання з предметів, познайомитися ближче з цікавими людьми. Але якщо ви вже готові працювати і віддаєте перевагу освоювати професію на практиці, то ваш варіант - заочне або вечірнє відділення.
5
Вибираючи освіта , підходите до цього питання максимально серйозно. Але, майте на увазі, що іноді професія, яка здавалася настільки привабливою після закінчення школи, виявиться в результаті абсолютно не «вашої». Скільки випадків, коли майбутні лікарі падали в обморок при вигляді крові, а майбутні льотчики починали нервувати на висоті. Не спробуєш - не дізнаєшся. Помилитеся - виправите. Переведе, почнете спочатку, закінчите і подасте документи на отримання другої вищої. Люди шукають себе в будь-якому віці. І нерідко змінюють професію на своєму життєвого шляху.
Зверніть увагу
1. Якщо ви отримуєте другу вищу у близькій сфері, наприклад, гуманітарної, то маєте право бути зарахованими відразу на третій курс. Якщо ж ви з вчителі вирішили податися в медики, доведеться відучитися з самого начала.2. Поступаючи на комерційне відділення, дізнайтеся, чи є можливість в подальшому перевестися на бюджетне. Деякі державні вузи надають таку можливість старанним студентам.
Корисна порада
1. Пам'ятайте, що ви маєте право подати документи в кілька навчальних закладів. Це збільшить ваші шанси на поступленіе.2. Якщо поступаєте в кілька вузів, намагайтеся, щоб предмети по яким треба здати іспит, приблизно збігалися. Інакше це може відбитися на якості підготовки.
Мотивів для отримання другої освіти може бути декілька. Постійно змінюється ринкова ситуація вимагає не тільки мобільності та вміння пристосовуватися, а й відповідних базових знань, наявності декількох професій.
Інструкція
1
Подумайте, який кваліфікацією вам необхідно володіти для просування по кар'єрних сходах - це може бути суміжна професія, яка знаходиться в дотичних областях (наприклад, юрист і економіст). Якщо ви вирішили отримати професію, яка ніяк не пов'язана з вашим першим освітою , то слід обґрунтувати необхідність навчання з економічної точки зору. Ті кошти, які ви вкладете в отримання нової професії (знайти безкоштовне навчання практично нереально), повинні окупитися якомога швидше. Проаналізуйте ситуацію на ринку праці, вивчіть статистику і оцініть власні сили - може бути, має сенс продовжувати навчання в аспірантурі або піти на курси підвищення кваліфікації.
2
Виберіть навчальний заклад - це має бути державний вуз, який має хорошу репутацію та високий рейтинг в підготовці фахівців необхідного профілю. Відразу ж оціните супутні важливі критерії вибору вузу - вартість і тривалість навчання, ступінь віддаленості від роботи і вдома, графік занять і пр.
3
Визначтеся з формою навчання - ви можете навчатися очно, заочно, дистанційно. Очна форма для працюючої людини не прийнятна, зазвичай більшість студентів, які отримують Друга освіту, вчаться ввечері. Іноді частина занять проводиться у вихідні дні. Дистанційне навчання підходить не для кожної спеціальності, так як відсутні практичні заняття. Але підсумкова форма атестації студентів все одно проводиться при безпосередній присутності учня у вузі, тому навчатися віддалено зручно тоді, коли ви проживаєте далеко від великих міст.
4
З'ясуйте, які предмети вам можуть перезарахувати - надайте дані в секретаріат вузу (де і коли ви навчалися окремої дисципліни, скільки годин витратили на її вивчення, якою була форма атестаційної оцінки і пр.). Якщо якісь з навчальних дисциплін ви хочете вивчити більш поглиблено, то відразу поцікавтеся можливостями вузу - чи є окремі групи за інтересами, додаткові семінари, виїзні конференції і т.д. Ознайомтеся з правилами та необхідністю проходження практики і поцікавтеся, чи підходить ваше робоче місце для цих цілей.