Як зробити лавку. лава напівкругла Як зробити.

Як приємно після праць на дачі зручно розташуватися на лавці зі спинкою і вдатися до відпочинку! Але лавки сьогодні недешеві. Не біда, адже при бажанні спорудити лаву можна самостійно.
Вам знадобиться
  • Ножівка по дереву, молоток, стамеска, рубанок, рулетка, олівець, рівень, лопата, 2 дерев'яних бруса (15 х 15 мм) довжиною 80 см, 4 бруска перетином 5 х 6 см, 2 дерев'яних косяка, 4 дошки, 20 цвяхів, 2 шматки поліетиленової плівки, пляшка автомобільного масла, дріт.
Інструкція
1
Для початку визначтеся, де саме буде розташовуватися ваша лавка. Місце має бути мальовничим, невідь сонячним. Тепер можна починати. Покладіть брус на землю та долучіть під кутом 30 ° довгий брусок. Зробити це треба на відстані близько 45 см від нижнього торця бруса. Таким чином ми робимо опору для спинки. Позначте на бруску точки, де він буде з'єднуватися з брусом, зробіть пропили, потім заготуйте за допомогою стамески паз. Другу опору для спинки треба робити за тією ж схемою, але дзеркально. Відріжте від бруска дві частини по 30 см кожна. Це - горизонтальні поперечини для сидіння, вони будуть розташовуватися на верхніх торцях брусов-опор.
2
Приготуйте молоток і цвяхи. Збийте праву і ліву опори лавки. Косяки треба кріпити так, щоб було зручно сидіти. Подумайте, під яким кутом вам буде краще спиратися на спинку лавки. Взагалі спинка робиться виключно на ваш розсуд, її розміри підбираються в кожному конкретному випадку індивідуально, як і нахил. Готові опори треба промаслити машинним маслом і обмотати поліетиленом, закріпивши його за допомогою дроту. Адже вони будуть перебувати в землі і така обережність допоможе опорам не обов'язково гнити.
3
Викопайте дві ями на відстані приблизно одного метра один від одного. глибина ям - близько 40 сантиметрів. Поставте в ями опори для лавки і покладіть на них дошки, з яких складатиметься сидінні. Перевірте горизонтальність дощок за допомогою рівня, а вертикальність опор за допомогою схилу. Насипте в ями трохи гравію або каменів для міцності і починайте засипати їх землею. Утрамбуйте. Тепер можна прибити дошки для сидіння. Після цього покрийте лавку просоченням проти гниття і можете насолоджуватися відпочинком.
Простіше і найшвидше зробити садову лавку зі спинкою, розташованої під прямим кутом. Як основний матеріал для створення дачної лавки можна використовувати дерев'яні бруси і колоди.

Інструменти і матеріали

Садову лавку можна зробити з довгих дерев'яних брусів квадратного профілю завтовшки більше 6 см. Для цього також знадобиться: одне товсту колоду (не менше 40 см в обхваті), олівець, лінійка і транспортир, цвяхи середньої або великої довжини, пила, шурупи і викрутка, молоток, дриль зі свердлами та дошки товщиною не менше 2 см. Малярська кисть і лак знадобляться для обробки готової лавки.

Ніжки з колод

Ніжки для лавки випилюють з товстого колоди, вони будуть служити надійною опорою, якщо його обхват становить більше 1 м. Для додаткової стійкості рівно отпіленние шматки колоди прибивають до дерев'яної підлоги альтанки або використовують неглибоке бетонування. Висоту ніжок підбирають найбільш придатною для тих, хто буде найчастіше сидіти на садовій лаві.

Прикріплення дощок сидіння

Рекомендують обробляти дошки до того, як починати їх кріпити до опорних брусків. Все опуклості, нерівності та задирки, які можуть бути на деревині, можна видалити за допомогою рубанки і наждачного паперу. Опорні бруски роблять на передбачувану ширину садової лавки, після чого їх прибивають до спиляним бревнам.Когда дошки будуть оброблені, їх можна прибивати до опорних брусків, попередньо вбитих в колоди. Для цього використовують довгі цвяхи. Якщо вони будуть стирчати з іншого боку, їх потрібно зігнути і підбити під дерево. Перед вбивання цвяхів необхідно висвердлити отвори дрилем, в іншому випадку на деревині можуть з'явитися тріщини.

Установка планки

Для виготовлення спинки будуть потрібні оброблені бруси з квадратним перетином, діагональ яких повинна бути не менше 6 см, а довжина не повинна перевищувати довжину сидіння. Брус відрізають, а потім прибивають до крайньої дошці. Необхідно уважно стежити за тим, щоб відстань від обох країв лавочки було однаковим.

Дошки і бруси для спинки

З бруса такої ж товщини відрізають дві опорні частини для спинки, їх висота повинна бути від 30 до 40 см. Частини зіставляють з першим бруском, розмістивши їх перпендикулярно. Після цього опорні частини прибивають цвяхами до планки знизу і сбоку.Нужно відміряти залишилася ширину лавочки від заднього бруса, після чого відрізати по цій довжині два бруска квадратного перетину. Їх прибивають зверху до дощок лавочки, а з заднього боку - до вертикальних брусків. Дошки спинки слід прибити до вертикальних брусків. Знадобиться ще два бруски з кінцями, відрізаними у вигляді равносторонней трапеції. Їх потрібно прибити до двох горизонтальним брускам, а також до двох вертикальним, проходячи цвяхом через ширину однієї з дощок спинки. При цьому цвяхи повинні розташовуватися під кутом 45 ° щодо лавки і 90 ° щодо прибиваються брусков.Прі допомогою чистої ганчірки і наждачного паперу видаляють бруд і шорсткості з поверхні готової лавки, після чого залишається тільки покрити її лаком і почекати, поки все висохне.