Як стимулювати мова дитини.

Мозок дитини - унікальна система, з легкістю сприймає і аналізує будь-яку інформацію. За перші роки життя дитина освоює складні завдання, і вміння говорити - одна з них. У наших силах допомогти йому в цьому, тим більше, що для цього потрібно лише більше спілкуватися.
Інструкція
1
Говоріть з дитиною. Багато батьків відчувають себе невпевнено, коли їм потрібно спілкуватися з малюком, який ще не розмовляє. Насправді, задовго до того, як вони самі почнуть говорити, діти чудово розуміють сенс сказаного по інтонації і знайомим словами. Таким чином вони поповнюють свій пасивний словниковий запас. Спілкуючись з дитиною, коментуйте свої дії, розповідайте йому про все, що його оточує на вулиці і вдома. Намагайтеся говорити не поспішаючи і чітко, вибирайте прості слова і фрази.
2
Грайте в ігри зі звуками. Коли малюк тільки починає вимовляти свої перші звуки, відповідайте йому. Повторюйте звуки, посміхайтеся, говоріть з ним - дайте йому відчути задоволення від спілкування. Добре стимулюють мова різноманітні дитячі вірші та пісеньки, а також ігри, де мова супроводжується діями, такі як «Сорока-ворона кашу варила ...», «Поїхали-поїхали в ліс за горіхами ... »та багато інших.
3
Читайте дитині вголос. Читання вголос виручає батьків, яким складно розмовляти з малюком. Намагайтеся зробити своє читання виразним: зображайте голоси різних тварин, робіть паузи, передавайте голосом настрій. Якщо малюк не налаштований слухати підлягає а прагне швидше перегорнути сторінку, вибирайте книги з яскравими ілюстраціями і просто розповідайте дитині, що відбувається на картинках. При цьому намагайтеся сфокусувати його увагу на зображенні хоча б ненадовго, вказуйте пальцем на те, про що говорите.
4
Коли малюк почне розмовляти, підтримуйте його в цьому. Реагуйте на його слова, намагайтеся зрозуміти, що він говорить. Як правило, батьки які багато часу проводять з дитиною, через 2-3 тижні спілкування починають розуміти малюка, навіть якщо він говорить досить незрозуміло.
5
Будьте терплячі. Всі діти розвиваються в своєму ритмі, і багато підлягає накопичують словниковий запас перш ніж починаю говорити. Якщо вас щось турбує, проконсультуйтеся з лікарем, але тільки не створюйте навколо цього візиту нездорового ажіотажу.
Корисна порада
Перетворюйте навчання в гру і не нервуйте, якщо малюк відмовляється вас слухати чи відповідати. Слухати аудіосказкі корисно, але недостатньо для розвитку мови. Безпосереднє спілкування набагато важливіше! Багато батьків намагаються переходити на мову дитини, безумовно, з кращих спонукань. Але не дуже захоплюйтеся дитячим лепетом: «афка» замість собаки і «Бібіка» замість машинки доречні з вуст дитини, але не дорослого. Нехай ваш малюк чує правильну мову і тоді він швидше навчитися говорити.