Як змінити швидкість відеокарти.

За допомогою деяких програм можна збільшити швидкість роботи певних відеокарт. Цей процес може істотно підвищити продуктивність відеоадаптерів при роботі з деякими додатками.
Вам знадобиться
  • - Riva Tuner;
  • - 3D Mark.
Інструкція
1
Для оцінки поточного стану працездатності відеокарти і відстеження його зміни використовуйте програму 3D Mark. Встановіть цю утиліту і включіть її. Виконайте аналіз продуктивності відеокарти. Запам'ятайте отримані показники.
2
Тепер встановіть додаток Riva Tuner. Перезавантажте ваш комп'ютер і запустіть цю програму. Відкрийте вкладку «Головна» і знайдіть меню «Налаштування драйвера». Натисніть кнопку «Налаштувати», розташовану в цьому пункті. У розгорнулося меню виберіть параметр «Системні настройки» (значок відеокарти).
3
Спочатку відкрийте меню «Кулер». Збільште швидкість обертання лопатей вентилятора відеокарти до максимального показника. Перейдіть в меню «Розгін». Щоб отримати доступ до налаштувань частот ядра і пам'яті, встановіть галочку поруч з параметром «Включити розгін на рівні драйвера». Виберіть пункт 3D в вікні, після натискання копки «Визначення».
4
Виберіть частоту, яку ви будете змінювати спочатку. Підніміть її показник на 40-60 Мегагерц. Натисніть кнопку «Тест» і переконайтеся в тому, що відеоадаптер працює стабільно. Тепер відкрийте програму 3D Mark і отримаєте оцінку продуктивності відеокарти.
5
Якщо при перевірці не було виявлено помилок, то ще трохи збільште показник частоти. Виконуйте даний цикл доти, поки в роботі відеоадаптера будуть знайдено збої. Тепер аналогічним методом збільште до потрібного рівня другий показник частоти. Обов'язково стежте за температурою відеокарти.
6
Тепер встановіть прапорець поруч із параметром «Завантажувати настройки з Windows» і натисніть кнопку «Зберегти». Перезавантажте комп'ютер і знову запустіть утиліту 3D Mark. Переконайтеся в тому, що відеоадаптер стабільно працює. Якщо в процесі розгону відеокарта почала перегріватися, спробуйте замінити термопасту.