Як виправити поганий почерк.

Були часи, коли предмет «чистописання» входив до шкільної програми. Сьогодні від руки пишуть все менше, але красивий, чіткий почерк і тепер має значення. Особливо це важливо для школярів, яким нерідко за поганий почерк навіть знижують оцінки. Що ж робити в цьому випадку? Виправляти поганий почерк ! Це цілком реальне завдання, головне - займатися регулярно, і результат не змусить себе чекати.
Вам знадобиться
  • - м'який простий олівець;
  • - м'яко пишуча кулькова або гелева ручка;
  • - прописи для письма;
  • - зошит у вузьку косу лінійку
Інструкція
1
Візьміть звичайні прописи і починайте з найпростіших вправ - повтор малюнка по клітинках, прямі і похилі елементи букв. Прагніть до того, щоб лінії були рівними, не вилазили за строчки і відповідали надрукованим зразкам.
2
Відробіть написання окремих букв. Для цього краще підходять ті варіанти прописів, де після кожної пропечатаних букви є прогалина для написання від руки. При цьому у вас перед очима завжди буде правильний еталонний варіант, а не тільки що не надто вміло написана вами буква.
3
Переходьте до переписування фраз і текстів, використовуючи спеціальні прописи. Роздрукуйте так звані «сірі» прописи - це ті, текст в яких надруковано блідо-сірим, а не чорним кольором. Слід обводити цей сірий текст, прагнучи до того, щоб ваші лінії не заходили за пропечатаних зразок. Це перехідний вправу, воно допомагає вам підійти до переписування самостійно. І тільки тоді, коли переписування за «сірими» прописами стане для вас нескладним, можна перейти до звичних чорним прописами. Завдання та ж - прагнути до того, щоб написання вами літери не виходили за межі рядків, а елементи букв і з'єднань відповідали надрукованому зразком.
4
Переписуйте текст з книг в зошит з вузькою косою лінійкою. Цей варіант занять - найважчий, адже перед очима більше немає ідеального зразка, на який можна рівнятися. До цього етапу занять прописування усіх букв повинно бути вже відпрацьовано.
Зверніть увагу
Загальний час занять - 45-50 хвилин, а безперервне письмо не повинно перевищувати 10-15 хвилин. При більш тривалих заняттях дитина стомиться, і користі від такого уроку не буде.
Корисна порада
Для успішного оволодіння навичками письма дуже корисні заняття, розвиваючі дрібну моторику рук. Збирайте з дитиною пазли, мозаїку. Складайте орігамі. Нанизуйте намистинки. Вишивайте. Ускладнюйте завдання поступово. Тільки якщо попереднє виконано успішно, можна переходити до складніших заданіям.Еслі щось не вийшло, не треба переписувати одне і те ж кілька разів - виконайте схоже завдання. Якщо листувався текст, просто продовжуйте писати далі, намагаючись не робити помилок.