Як розрахувати коефіцієнт інфляції. Як посчетать індекс інфлеціі.

Під інфляцією розуміється зростання цін і зниження купівельної спроможності грошей. Нормальним вважається рівень інфляції 3-3,5% на рік, в такій ситуації масштаби інфляції піддаються контролю. При аналізі її рівня використовується коефіцієнт інфляції .
Інструкція
1
Коефіцієнт інфляції - це показник, який характеризує співвідношення цін попереднього і поточного періоду (року, кварталу, місяця). Даний показник має назву індексу інфляції або індексу цін і показує зміну вартості певного набору товарів і послуг. Коефіцієнт інфляції дає можливість оцінити інфляційні процеси в економіці.
2
Ви можете розрахувати коефіцієнт інфляції самостійно. Для цього скористайтеся наступною формулою: Індекс інфляції = (Сума цін поточного періоду х Випуск продукції поточного періоду)/(Сума цін базового періоду х Випуск продукції базового періоду).
3
Врахуйте, що коефіцієнт інфляції розраховується в централізованому порядку і опубліковується в ЗМІ. У нашій країні розрахунком даного показника інфляційних процесів займається Федеральна служба державної статистики. При цьому в розрахунки проводять щорічно, а в якості базового періоду вибирають грудня попереднього року. При розрахунку коефіцієнт а інфляції за місяць в якості бази беруть місяць, що передує розрахунковому.
4
При аналізі інфляції ви можете взяти до уваги стрижневий індекс цін. Він визначається без урахування цін на електроенергію і продукти харчування. Це пов'язано з тим, що зазначені компоненти можуть значно змінюватися від місяця до місяця, істотно спотворюючи значення основного індикатора.
5
Коефіцієнт інфляції - це один з найбільш головних показників життя населення, адже підставою для його розрахунку служить споживчий кошик, який складається з безлічі товарів і послуг з фіксованими споживчими цінами. Індекс споживчих цін є виключно показником зміни цін, а не вартості життя, оскільки він не враховує змін у структурі поточного споживання населення.
Зверніть увагу
Реальна інфляція: як порахувати? Щоб мати можливість порахувати свою індивідуальну інфляцію, необхідно вести особистий бюджет. Таблиця 1. Підвищення витрат городянина через зростання цін. Порахуємо інфляцію для даного переліку витрат. Реальна інфляція городянина = (31020/28000 - 1) * 100% = 10,8% на рік.
Корисна порада
... Як порахувати інфляцію? Опубліковано 26 березня 08 (11:11). Збільшити шрифт. Потім інформація аналізується, і виводиться загальний індекс інфляції, який показує, наскільки в цілому зросли ціни на всі ці групи товарів разом узяті. Поясню на простому прикладі: припустимо, хліб коштував 10 рублів, а став 12 рублів, значить, якби в групу товарів входив тільки один цей продукт, у нас інфляція по ній була б 20%.