Як зробити штучний мармур. Як зробити структуру мармуру.

Ви давно мрієте про мармурової стільниці, а ринкові ціни «кусаються»? Не варто засмучуватися. Адже штучний мармур можна зробити самому, а за собівартістю він виявиться набагато дешевше мармуру звичайного.
Вам знадобиться
  • Поліуретанова матриця для вироби, цемент (1 частина), річковий пісок (2 частини), вода (0,2 частини), барвник (1% від маси цементу), пластифікатор (1% від маси цементу), наповнювач (галька , кольоровий), змішувач, поліетиленова плівка.
Інструкція
1
Приготуйте спеціальну поліуретанову форму для майбутнього виробу. Підготуйте суміш для створення мармурової плити. Змішайте цемент і річковий пісок. З'єднайте їх з наповнювачем. Вкраплення гальки додадуть штучному каменю особливий колорит. Додайте барвники. Завдяки ним суміш набуде «мармуровий» вигляд: на ній з'являться прожилки, плями, крапки інших кольорів і відтінків. Чим більш нерівномірно розподілений барвник, тим більш природно виглядає готовий виріб.
2
Акуратно залийте в суміш 80% води. Потім додайте пластифікатор і обережно перемішайте масу. Через 30 секунд, коли суміш «попливе» і стане пластичною, додайте решту 20% води. Перемішайте суміш до однорідного стану спеціальним змішувачем. Пам'ятайте, що чим краще ви перемішаєте вихідні матеріали, тим більш високої якості згодом буде мармур.
3
Залийте отриманий розчин в матрицю. Видаліть надлишки матеріалу з поверхні форми і накрийте її зверху поліетиленовою плівкою. Дайте йому затвердіти і просохнути. Через 10-12 годин (протягом цього часу сировину перетворюється на камінь) зніміть форму та вийміть готову мармурову плиту.
4
Отриманий таким чином штучний мармур можна використовувати як для оформлення каміна, так і для облицювання ванної. При цьому він набагато більш зносостійкий, ніж звичайний мармур. А ще подібного роду мармур не володіє пористою структурою, тому не вбирає проливаються рідини, будь то чай, каву або газована вода. Завдяки цьому чудо-каменю сьогодні будь-хто може сказати «так» фантазії про облицьованому гранітом каміні.
Зверніть увагу
Штучний мармур набагато міцніше і довговічніше своїх природних аналогів.
Корисна порада
Не нехтуйте порядком змішування компонентів - інакше суміш не зможе затвердіти