Як зробити колодязь.

Колодязь в приватному будинку або на дачі - це нагальна потреба і елемент, що додає принадність навколишньому пейзажу. Навіть якщо у вас є свердловина, колодязь може знадобитися на випадок непередбачених ситуацій. Наймати бригаду для облаштування колодязя досить дорого. Будь-якому сильному чоловікові по плечу впоратися з цим завданням самостійно.
Вам знадобиться
  • Лопата з коротким держаком, залізобетонні колодязні кільця, відро, щебінь гранітний, глина, брус, піскоцементні блоки, дошки для даху, колода, металевий штир для ручки, ланцюг.
Інструкція
1
Для початку визначтеся, де буде знаходитися ваш колодязь. Для цього треба дізнатися, в якому місці грунтові води підходять найближче до землі. Адже самостійно можна викопати яму не глибше 4-6 метрів. Так що зберіть інформацію про те, де вода наближається до поверхні. Можна попитати старожилів або самому озброїтися лозой.Когда місце вибрано, можна починати копати. Це треба робити удвох - один копає, інший страхує його зверху. Коли яма стане метр глибиною і метр в діаметрі, треба накотити на яму кільце. Воно осяде вглиб під своєю вагою, але краще удвох пострибати на ньому, щоб осіло краще. Осадку кільця треба перевірити за допомогою схилу на вертикальність. Якщо є відхилення, потрібно підправити лопатою, викопавши грунт в потрібному місці.
2
Чим глибше ви будете заглиблюватися, тим повільніше буде йти справа. На другий метр потрібно не менше половини дня. Ставте кільця одне на інше, поправляйте відхилення ломом, забивайте кувалдою вушка з дроту на кільцях. Коли колодязь досягне трьох метрів в глибину, прив'яжіть себе за пояс мотузкою, а інший кінець закріпіть на поверхні. Також пристосуйте відро на мотузці, щоб швидко вичерпувати появляющуюся воду.
3
Коли колодязь викопаний і вичерпати вся каламутна вода, треба засипати дно колодязя щебенем з граніту. Шар повинен становити не менше 10 сантиметрів. Такий захід потрібна для того, щоб при наповненні водою відра в нього не потрапляла каламуть із дна. Між кільцями колодязя можуть залишитися щілини. Їх треба закрити за допомогою глини, щоб крізь них не просочувалася вода зовні. Видаліть грунт навколо верхнього кільця. Відстань в глибину повинно бути близько 50 сантиметрів, навколо - таке ж. На те місце, де був грунт, покладіть глину, утрамбуйте її. Глина затримає воду з поверхні, вона не пройде всередину колодязя. Після цього можна зробити надземну частину колодязя - зруб. Тут все залежить від вашої фантазії. Можна оперти зруб на стійки з бруса, можна використовувати для підстави піскоцементні блоки. Воріт робиться з колоди. Його просвердлюють наскрізь і вставляють металевий штир для ручки. Ланцюг краще кріпити посередині. Не забудьте про дах, яка захистить колодязь від дощу.
Сірникові будиночки будують і дорослі, і діти. Збирати будиночки з сірників легко - достатньо мати п'ять коробок сірників і одну монетку, ніякого клею вам не потрібно. Крім того, освоївши техніку складання будиночків з сірників, ви зможете на їх основі споруджувати цілі замки, церкви і навіть сірникові міста.
Інструкція
1
Отже, візьміть звичайну книгу - вона виконуватиме роль робочої поверхні, розмістіть на ній паралельно один одному два сірники так, щоб вони були направлено головками в одну і ту ж сторону. Відстань між сірниками повинне бути трохи менше довжини сірника.
2
Далі поверх цих сірників покладіть ще вісім, після чого розмістіть ще один шар з восьми сірників, перпендикулярно попередньому.
3
Далі сформуйте колодязь - він буде Семиуровневая. Розташовуйте головки сірників по колу. Сірники друг на дружку укладайте паралельно, щоб вийшов квадратний колодязь.
4
Покладіть на дах колодязя вісім сірників, потім ще шість, перпендикулярно попередньої вісімці. Потім покладіть на самий верхній ряд сірників монетку, притиснувши її пальцем.
5
Не забирайте з монетки пальця і втикайте сірники вертикально по кутах будиночка, головками вгору. Встромивши з кожного з чотирьох кутів по одній сірнику і, тим самим, зафіксувавши кути, втикайте сірники вертикально по периметру конструкції, щоб зміцнити стіни. В процесі сірники нижнього ряду допускається акуратно розсовувати.
6
Щоб літівку деформувався, стисніть його пальцями з усіх боків і витягніть монету з верхнього ярусу. Ті, що йдуть по периметру вашої «будівлі» вертикальні сірники вдавите всередину. Далі переверніть будиночок, після чого поставте його на головки вертикальних сірників, виконуючі роль фундаменту.
7
Вставте з кожної зі сторін будиночка вертикальні сірники, щоб сформувати стіни. Далі перпендикулярно їм укладайте такі ж ряди сірників з усіх боків, тільки горизонтально. Головки вертикальних сірників повинні «дивитися» вгору, горизонтальних - по колу.
8
Щоб зробити дах, по кутах будиночка вставте додаткові сірники, а також злегка підштовхніть вертикальні сірники стін знизу, щоб підняти їх над верхнім ярусом. Кладіть сірники для настилу даху перпендикулярно верхньому шару. Після цього укладіть новий шар сірників на дах, перпендикулярно попередньому. Притисніть сірники - створиться видимість черепиці.
Зверніть увагу
Інструкція, як побудувати свій будиночок із сірників Детальна інструкція про те як спорудити свій будиночок із сірників, все детально описано і забезпечено картинками, від закладки фундаменту і до постановки труби на дах. Все що вам знадобиться - це сірники, монета, підставка, ну і сталеві нерви. Сьогодні натрапив на сайт, де розповідається про те, як побудувати сірникову будиночок.