Як прикрасити раму для дзеркала.

Дзеркало - століттями люди вдивлялися в мерехтливу глибину цього непростого предмета, який став тепер звичним, буденним і навіть трохи нудним. А якщо трішки пофантазувати? Трохи фарби, кольорового скла, позолоти, і старе дзеркало в новій оригінальній рамі може стати саме тим невеликим, але необхідним акцентом, який додасть знайомому і порядком набридлому інтер'єру нове яскраве звучання.
Вам знадобиться
  • Фарби, кольорове скло, клей, затирка.
  • Для «позолоченої рами»: акрилові фарби, віск для золочення, поталь, клей для потали, акриловий лак.
Інструкція
1
Не варто впадати у відчай, якщо ви не належите до щасливчикам, що володіє багатою фантазією і здатним з блиском втілити придумане за допомогою пензля і фарб. Поступите простіше. Знайти відповідний сюжет, а виготовити трафарет не так вже й складно. А далі - широке поле діяльності, тим більше що купити все необхідне зараз зовсім не проблема. Найпростіший варіант - робота за трафаретом. Відповідний сюжет можна знайти в журналі або дитячих малюнках для розфарбовування. Виріжте вподобану картинку по контуру, і трафарет готовий. Накладіть його на раму і розпорошите фарбу.
2
Кілька більш складний варіант - прикраса рами за допомогою мозаїки. Заздалегідь придбайте елементи мозаїки - кольорове скло, шматочки кераміки й порцеляни (можна купити в магазині «Умілі руки»). Пройдіться по поверхні рами наждачним папером. За допомогою трафарету нанесіть малюнок. Змащуйте набольшие ділянки малюнка клеєм і поступово викладайте їх кольоровим склом. Готовий малюнок залиште для просушки на 5 - 6 годин. Придбайте в будівельному магазині спеціальну затірку. Поверхня дзеркала заклейте липкою стрічкою. Затирка повинна заповнити проміжки між елементами мозаїки. У неї можна додати трохи фарби в тон малюнка. Затірку накладайте на мозаїку товстим шаром, а потім акуратно періть губкою.
3
Позолочена рама. Пофарбуйте раму в коричневий колір. Підготуйте трафарет і з його допомогою нанесіть малюнок на раму світло-коричневою фарбою. Через 15 хвилин на висохлу фарбу нанесіть клей для потали. Він повинен злегка підсохнути, але при цьому залишатися липким. На клей нанесіть поталь. Можна надати рамі ефект старіння. Для цього злегка пройдіться по поверхні дрібним наждачним папером. Краю рами обробіть воском для золочення. Покрийте поверхню акриловим лаком.