Як відновити нитки обігріву скла. Як встановити нитку обігріву заднього автомобільного скла.

ВАЗ-2105 - перший вітчизняний автомобіль з електричним обігрівом заднього скла, що з'явився в 80-х роках минулого століття. З тих пір нитки обігріву з'явилися на багатьох машинах, на багатьох вийшли з ладу окремі струмопровідні смужки. А автолюбителі придумали кілька способів їх відновлення.
Вам знадобиться
  • - вольтметр;
  • - нізкооловянний припой і хлористий цинк;
  • - графітовий порошок, залізні ошурки, нітролак, епоксидка;
  • - серербряние тирсу і нітроклей ;
  • - розчин мідного купоросу, тканина, довгий мідний дріт;
  • - електропровідний клей
Інструкція
1
Знайдіть пошкодження в нитках обігріву, використовуючи вольтметр. Для цього один контакт приладу підключіть до струмопровідної шині, а іншим плавно водите по непрацюючої смузі. Інший метод пошуку обриву нитки : на запітнілому склі включіть обігрів. При цьому все скло швидко відпітніє крім місця пошкодження. Цей спосіб простіше попереднього, але не точний і не завжди спрацьовує.
2
Незалежно від обраного методу ремонту, попередньо зачистите від лаку пошкоджену ділянку до появи металевого блиску. Це зручніше робити зігнутою дротом. Знежирте будь-яким способом. Маючи навички пайки, спаяні пошкоджене місце м'яким нізкооловянним припоєм типу ПОС-18 або ПОСС-4-6. Як флюс застосовуйте хлористий цинк. При наявності пошкоджень на видовженому ділянці припаяйте тонку мідну або срібну жилку від відповідного шматка дроту.
3
Для відновлення за допомогою іншого способу, промажте пошкоджену ділянку сумішшю графітового порошку і невеликої кількості епоксидного клею (смоли). Щоб робота вийшла більш якісною, встановіть сильний магніт із зворотного боку скла, а на місце відновлюваний ділянку насипте дрібні металеві тирса. Вони відновлять контакт струмопровідних ниток. Після ремонту місце пошкодження обробіть нітролаком. Магніт приберіть після повного висихання лаку. При нанесенні тирси намагайтеся якомога точніше потрапити на смужку провідника, а не на всю поверхню навпроти магніту. Це допоможе зробити місце ремонту непомітним.
4
Для третього способу візьміть срібні тирсу. Їх приготуйте, сточивши надфілем сплав контакту непотрібного силового реле. Тирса насипте в згин аркуша паперу і додайте краплю нітроклея. Кінцем ножа швидко скачайте з тирси циліндрик діаметром 1 мм і довжиною 2-3 мм. Накладіть його на пошкоджену ділянку і роздушіть, щільно притискаючи тирсу. Надлишки видалите.
5
Ще один спосіб прекрасно підходить для відновлення пошкодженої ділянки або всієї нитки обігріву. Приготуйте розчин мідного купоросу, що складається з 6 частин води, двох частин порошкового купоросу і однієї частини електроліту для АКБ. Ретельно перемішайте. Візьміть товстий довгий мідний дріт, дотягують від позитивної клеми акумулятора до скла з нитками. Шматок тканини шириною 1-2 см і довжиною 10-15 см намотайте на кінець дроту і закріпіть будь-яким способом.
6
Приєднавши інший кінець дроту до позитивної клеми акумулятора, змочіть намотану тканину в приготованому розчині. Почніть енергійно натирати місце розриву протягом 1-2 хв. При цьому навколо неушкодженої нитки почне осідати мідь. Наліт міді буде схожий на візерунки на морозному склі. При відновленні нитки цілком почніть з місця приєднання її до бічних струмоведучих частин. Даний метод дешевий, доступний, відрізняється високою довговічністю відновленого ділянки. З іншого боку, він досить тривалий.
7
Для використання більш сучасного способу відновлення придбайте спеціальний електропровідний клей. При покупці консультуйтеся з продавцем. Для відновлення нитки використовуйте трафарет, що входить в комплект продукту. М'яким пензликом через трафарет нанесіть клей на пошкоджену ділянку і просушіть 10-15 хв.
Запітніле заднє скло автомобіля привносить свою частку дискомфорту в управління автомобілем. Особливо під час його експлуатації в осінньо-зимовий період, коли температура навколишнього повітря наближається до нуля, а атмосфера насичена вологою. Вдобавок погіршення огляду дорожньої обстановки ззаду знижує рівень безпеки.
Вам знадобиться
  • - струмопровідний клей з трафаретами.
Інструкція
1
Насамперед, необхідно з'ясувати причини осідання конденсату на поверхню заднього скла. З цією метою використовують контрольну лампочку або авометр, за допомогою якого визначається наявність напруги на контактах обігрівального елементу в зазначеному місці.
2
Якщо в результаті перевірки отримано позитивний результат, то надалі, в ході візуального огляду скла, виявляється ділянку, в якому є розрив огрівальної ланцюга.
3
Визначивши місце ремонту, з трафарету, наявного в комплекті з тюбиком клею, знімається захисна плівка, і він наклеюється на скло так, щоб пошкоджену ділянку ланцюга знаходився в центрі прорізу трафарету.
4
Струмопровідний клей наноситься в два прийоми: 1. необхідну кількість клею видавлюється в проріз трафарету і перемішується там; 2. через хвилину після нанесення першого, наноситься другий шар, але вже не перемішується, а просто накладається зверху.
5
По закінченні, приблизно, десяти хвилин, яких достатньо для полімеризації клею, зі скла видаляється трафарет, і автомобіль з відновленим обігрівом заднього скла готовий до подальшої експлуатації.