Як очистити взуття від розлучень.

Зимові пішохідні доріжки, посипані сумішшю піску та солі, здатні зіпсувати зовнішній вигляд будь-якого взуття. Після подібних прогулянок на чоботях і черевиках з'являються неприємні білі розлучення. Як позбутися від подібних «візерунків» і не заподіяти шкоди взуття?
Інструкція
1
Очистіть підошву взуття від солі і піску. Не забувайте про шви, в яких могла застрягти сіль.
2
Приготуйте розчин з води і оцту, в співвідношенні 2: 1. Просочіть отриманою сумішшю м'яку паперову або тканинну серветку. Протріть шкіряну взуття , по черзі знищуючи розлучення і тут же поліруючи шкіру м'якою сухою тканиною.
3
Залиште взуття просохнути при кімнатній температурі. Не слід застосовувати будь-які теплові засоби впливу. Під потоками гарячого повітря шкіра може зморщитися, потріскатися, втратити первинну форму.
4
Перевірте після просушування, чи не з'явилися знову розводи. Якщо це сталося, повторіть процедуру з сумішшю з оцту і води знову. Якщо плям немає, почистіть взуття кремом хорошої якості (наприклад, з натуральним бджолиним воском). Після чищення поліруйте взуття сухою м'якою тканиною
5
Протріть перед виходом на вулицю поверхню взуття розбавленим нашатирним спиртом (3 частини води і 1 частина спирту) і манною крупою. Після цього відполіруйте черевики або чоботи м'якою сухою ганчіркою.
6
Допоможіть замшевого взуття позбутися розлучень за допомогою картоплі. Розріжте навпіл свіжу картоплину і натріть місцем зрізу поверхню замші. Просушіть взуття при кімнатній температурі і почистіть спеціальною гумовою щіткою.
7
Користуйтеся перед виходом на вулицю спеціальними водовідштовхувальними засобами-просоченнями для взуття (наприклад, Invulner). Засіб наноситься після взуттєвого крему і забезпечує надійний захист всіх типів матеріалів, застосовуваних для виготовлення взуття.
8
Застосовуйте засоби, що продаються в магазинах і розроблені спеціально для видалення розлучень різного походження з поверхні взуття (наприклад, Hiver - Winter). Подібні засоби наносяться на взуття на деякий час, поки сіль не виявиться на поверхні. Потім взуття протирається м'якою сухою ганчіркою, при цьому видаляються всі плями й розлучення.
Корисна порада
Для того щоб розправилися ворсинки замшевого взуття після чищення, потримайте її над парою протягом 1-2 хвилин.
Замшеве взуття вимагає особливого ретельного догляду, тому багатьом здається непрактичною і недовговічною. Але це не так. Якщо ви навчитеся правильно доглядати за такою взуття ю, то вона прослужить вам не один сезон.
Інструкція
1
Відразу ж після покупки замшевого взуття, постарайтеся обробити її за допомогою наноспрея. Це спеціальний засіб утворює на поверхні взуття захисний шар, який перешкоджає проникненню вологи, бруду, снігу і хімічних реагентів. Завдяки бар'єра такого спрею взуття із замші буде бруднитися значно повільніше.
2
Підберіть спеціальну щітку для чищення замші. Найкраще підходить жорстка пориста щітка-губка, яка швидко видаляє шар пилу. Придбайте ще й ластик, який усуває складні плями і жирний наліт. Носіть з собою в сумочці маленьку щітку з гумкою, щоб в будь-який момент можна було освіжити свої туфлі.
3
Сильно забруднену взуття із замші почистіть мильною водою з додаванням незначної кількості нашатирного спирту. Або потримайте взуття над парою, а потім почистіть жорсткою щіткою.
4
Коричневі замшеві туфлі відчистите щіточкою, змоченою в кавовій гущі. А після повного висихання пройдіться сухою щіткою.
5
Не носіть замшеве взуття в сиру погоду, від вологості на ній з'являються білясті некрасиві плями. Від них дуже важко позбутися. Пред тим як сушити, набийте взуття газетним папером і потріть брудні місця щіткою. Якщо розлучення все ж залишилися, тоді промийте їх щіткою в теплій мильній воді. Можна також спочатку підсушити взуття , а потім прибирати плями гумової або дротяною щіткою.
6
Щоб розправити ворс, потримайте взуття над парою з носика чайника. Якщо місця сильно залисніли - потріть ватним тампоном, попередньо змоченим в нашатирному спирті, а після ластиком для чорнила.
7
В екстрених випадках використовуйте корочку житнього хліба - просто протріть забруднився замшу.
8
Для чорних замшевих чобіт використовуйте фарбу-аерозоль для відновлення кольору. Вона поверне втрачену яскравість взуття.
9
Для догляду за замшевим взуття ю вам знадобляться: захисний наноспрей, жорстка пориста щітка-губка, гумка, дротяна щітка, тальк, бензин, нашатирний спирт, фарба-аерозоль для відновлення кольору.