Як розрахувати споживану потужність. визначення потужності струму.

Розрахунок споживаної потужності найчастіше проводиться для тіл, що працюють від електричної енергії. Максимальна споживана потужність називається номінальною і вказується на самому споживачеві або в технічній документації на нього. Якщо ж прилад працює не в номінальному режимі, споживану потужність можна розрахувати самостійно.
Вам знадобиться
  • - тестер;
  • - штангенциркуль;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Уважно огляньте прилад або технічну документацію до нього. На ньому мають бути вказані номінальну напругу і номінальна потужність . Наприклад, якщо на лампі написано 220 В, 100 Вт, то це означає, що якщо таку лампу включити в стандартну побутову мережу, напруга в якій становить 220 В, то споживана потужність лампи буде дорівнює 100 Вт.
2
Коли один з цих параметрів невідомий, підключіть прилад в мережу і за допомогою тестера знайдіть силу струму, що протікає по ньому і напруга при якому він працює. Для цього налаштуйте тестер для роботи в режимі амперметра. Приєднаєте його до споживача послідовно. Якщо прилад працює при постійному струмі, обов'язково враховуйте полярність його приєднання. Зніміть його свідчення, вимірявши силу струму в амперах.
3
Після цього переведіть тестер для роботи в режимі вольтметра і приєднайте його, дотримуючись полярності у випадку з постійним струмом, паралельно приладу. Зніміть показання тестера в вольтах. Для того, щоб знайти споживану потужність , помножте значення напруги на силу струму P = U • I.
4
Якщо відомо опір приладу, яке виявляється в документації або вимірюється омметром, під який можна налаштувати тестер. То виміряйте тільки силу струму або напругу. Тоді споживана потужність буде дорівнює добутку квадрата сили струму на опір P = I? • R. А якщо виміряти напругу, то визначте споживану потужність як відношення квадрата напруги до опору споживача P = U?/R.
5
Потужність електродвигуна визначте за його габаритам. Для цього виміряйте діаметр сердечника, його ж довжину і синхронну частоту обертання, дізнайтеся полюсное поділ двигуна, а по ньому, за допомогою спеціальної таблиці постійну двигуна постійну двигуна. Розрахуйте споживану потужність , помноживши постійну двигуна на діаметр сердечника в квадраті, довжину і синхронну частоту обертання. Результат помножте на 10 (^ - 6) (P = C • D? • l • n • 10 ^ (- 6)). Отримана потужність буде в кВт.
В даний час в кожному будинку є безліч пристроїв, що живляться від електромережі. Однак нерідко, а особливо в зимовий час, власники всього цього побутового «арсеналу» стикаються з серйозною проблемою: вибиванням автоматичних пробок на лічильнику. Причина цього криється в перевантаженні електромережі. Щоб подібної неприємності не траплялося, потрібно розраховувати споживану потужність електроприладів і підключати їх в електромережу через стабілізатор.
Вам знадобиться
  • - фазометр;
  • - інструкції до електроприладів;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Зверніть увагу на те, що прилади-спожили електричної енергії мають два різновиди потужності: активну і реактивну. Відмітна особливість активного навантаження полягає в тому, що пристрій перетворює всю споживану електроенергію в тепло. Представники цієї групи: електрочайники, праски, кип'ятильники, бойлери та інші електроприлади. Відповідно всі інші пристрої, що живляться від електромережі і не перетворюють електрику в тепло, відносяться до другої групи, наприклад, електродвигун.
2
Пам'ятайте, що повна потужність приладів і активна потужність тісно взаємопов'язані між собою. Їх залежність виражена у формулі: Ра = cos? * P, в якій Р - показник повної потужності, Ра - значення активної потужності, а cos? - Коефіцієнт потужності (його визначити можна за допомогою фазометра, проте в деяких випадках робити це не доведеться, оскільки виробники в паспорті пристрою або на задній панелі його корпусу вказують значення cos? Для цього конкретного приладу). Показник активної потужності знайти можна в поданій до пристрою інструкції. Маючи дві величини (коефіцієнт потужності і значення активної потужності), розрахуйте повну потужність по кожному використовуваному будинку електроприлади, що належить до першої групи.
3
Виконуючи підрахунок повної потужності електроприладів, не пропустіть з уваги один важливий момент: всі пристрої, в основі яких знаходиться компресор, наприклад, насос або холодильник, при включенні споживають у кілька разів більше енергії, ніж в робочому режимі. Зважаючи на це, паспортне значення потужності цих приладів помножте на 5. Монітори та персональні комп'ютери теж мають пускові струми: їх значення перевищує номінальні показники в три рази.
4
Підсумуйте отримані показники повної потужності по окремим використовуваним пристроям.
Зверніть увагу
Якщо не виконати подібні розрахунки і включити одночасно в мережу кілька приладів з високими показниками потужності, наслідки можуть бути жахливими - замикання електропроводки і навіть пожежа.
Корисна порада
Не допускайте, щоб стабілізатор працював з повним завантаженням: цим значно скоротиться термін його експлуатаційної служби. Для того щоб дане пристосування працювало в щадному режимі, до отриманих розрахунковими даними (сумарна повна потужність) додайте приблизно 20% від суми повної потужності електроспоживачів.