Як підсилити магніт. посилення магнітної індукції.

Будь постійний магніт можна просто на магніт ить, розташувавши його певним чином у зовнішньому магніт ном полі. Посилення електро магніт ов відбувається за рахунок збільшення струму обмотки або кількості її витків.
Вам знадобиться
  • - набір постійних магнітів;
  • - клей;
  • - джерело струму;
  • - ізольований провід.
Інструкція
1
Візьміть постійний магніт . Розташуйте його в зовнішньому магніт ном поле, яке сильніше магніт ного поля самого магніт а. Його можна створити іншим, більш потужним постійним магніт ом, а можна електро магніт ом. Продовжуйте тримати магніт в цьому полі деякий час і його магніт ниє властивості покращаться. Для кожного магніт а його посилення залежить від безлічі факторів, тому результативність такого способу неможливо спрогнозувати.
2
Щоб посилити постійний магніт , об'єднайте його з іншими магніт ами, в цьому випадку поле посилиться пропорційно кількості магніт ів. Магніти з'єднуйте один з одним так, щоб однойменні полюси були зорієнтовані однаково. Оскільки при цьому вони будуть відштовхуватися, тому їх потрібно склеїти.
3
При досягненні деякої температури магніт ниє властивості постійного магніт а зникають. Ця точка називається точкою Кюрі. Але охолодження магніт а до температури значно нижче точки Кюрі не збільшує його сили, оскільки даний перехід є фазовим, тобто стрибкоподібним.
4
Електро магніт являє собою сердечник з електротехнічної сталі з намотаним на нього ізольованим проводом. Збільшуйте його магніт ву силу двома способами. Перший - збільшіть струм, що подається на обмотку. У цьому випадку магніт ная індукція поля буде збільшуватися пропорційно збільшенню сили струму в обмотці магніт а. Але якщо струм в обмотці перевищить значення струму короткого замикання, вона перегорить, тоді електро магніт вийде з ладу. Тому збільшувати струм подається на електро магніт потрібно дуже обережно. Збільшення сили струму здійснюється за допомогою збільшення ЕРС джерела струму.
5
Якщо цього недостатньо, підсильте електро магніт іншим способом - збільште кількість витків обмотки, не збільшуючи її довжину. Для цього накладіть другий ряд дроти, а якщо потрібно то і третій. Магнітна індукція поля збільшиться пропорційно збільшенню кількості витків на котушці електро магніт а.