Як визначити площу будівлі. Як підрахувати площа житлової будівлі.

Під загальною площею побудованого будівлі розуміється сумарна площа його елементів, у тому числі поверхів, мансарди, технічних приміщень, сходів, ліфтових шахт та інших.
Інструкція
1
Під будівлею розуміється наземне спорудження з внутрішніми приміщеннями різного призначення. Величина загальної площі будівлі складається з величин площ кожного поверху (вимірювання проводяться з урахуванням обробки внутрішніх поверхонь стін і підлог без урахування плінтусів), а також площ балконів, лоджій, галерей, веранд і мансарди. Також включається площа атріумів і ліфтових шахт, але тільки в межах одного поверху. Площі підпільного, технічного та комунікаційного простору менше 1,8 метрів заввишки в загальну площу не включаються. Також не враховується площа паркувального поверху. Розрізняють також корисну площу, площу приміщень, площа забудови, торгову площу і житлову площу будівлі.
2
Корисна площа будівлі - це сума площ усіх приміщень, включаючи кімнати, коридори, фойє і балкони. До розрахунку не входять: площі сходових кліток, ліфтових шахт, пандусів.
3
Площа забудови будівлі - це площа горизонтального перерізу по зовнішньому обводу будівлі, яке обчислюється за рівнем цоколя і включає всі виступаючі частини. Також в площу забудови включаються проїзди під спорудою і площа підземного поверху, якщо воно побудоване на стовпах.
4
Торгова площа магазину - це сума площ усіх приміщень, що відносяться до продажу товарів і обслуговуванню покупців. Це - торговельні зали, приміщення видачі та оформлення замовлень, відділу доставки, приміщень для додаткових послуг, а також місць громадського харчування (кафе, ресторанів, фастфуда).
5
Житлова площа будинків визначається сумою площ всіх житлових приміщень без урахування вбудованих шаф. Вимірюється з урахуванням внутрішньої обробки приміщень та перегородок без урахування плінтусів.
Зверніть увагу
Якщо будівля багатоповерхове, і поверховість нерівномірна для різних частин будівлі, то вважаються площі приміщень окремо для кожної секції.