Як лікувати надрив зв'язки.

Часткову надрив зв'язки суглоба, який ще називають розтягуванням, є однією з найпоширеніших спортивних травм. Причиною його стає надмірно сильне навантаження, невластива цього суглобу.
Інструкція
1
Лікування залежить від тяжкості ураження. При несильному розтягуванні, коли пошкоджується лише кілька волокон зв'язки, необхідно виконати наступні дії. Обмежте рухливість суглоба, наклавши давить. Підніміть кінцівку вверх, на місце травми покладіть міхур з льодом або холодну мокру тканину. До повного одужання не повертайтеся до тренувань і не допускайте навантажень на травмований суглоб, щоб не посилити поразку. Не намагайтеся завчасно «розробити» пошкоджене місце.
2
Набагато більше проблем виникає в тому випадку, якщо стався серйозний надрив зв'язки, що супроводжується великим набряком і кровотечею. Забезпечте кінцівки повний спокій, зафіксувавши її за допомогою шини, і доставте потерпілого в травмпункт. На суглоб накладіть тугу пов'язку і в перші кілька днів після травми прикладайте холод. Потім, щоб прискорити загоєння і зменшити набряк, проводите теплові процедури, приймайте теплі ванни і робіть масаж пошкодженої кінцівки. Іноді на місце травми накладають гіпсову лангету. Дотримуйтесь щадний режим до повного зникнення набряку і больових відчуттів.
3
У найскладніших випадках, коли відбувся повний розрив зв'язки і пошкодження прилеглих тканин, призначається операція. Тільки вона зможе повернути суглобу рухливість. Після оперативного втручання лікар призначить пункцію для видалення скопилася в суглобі крові. Для того щоб розробити суглоб, займайтеся лікувальною гімнастикою, проводите масаж м'язів, прилеглих до суглоба. Крім того, для зменшення набряклості тканин відвідуйте УВЧ-процедури.
Корисна порада
Більшість травм зв'язок можна запобігти, якщо правильно підходити до спортивних тренувань. Сильні навантаження допустимі лише після розминки, спортсмен повинен мати зручне взуття з неслизькою підошвою і зручний одяг. Заняття проводяться тільки на обладнаних майданчиках зі спеціальним покриттям і в спортзалах.