Як ловити рибу взимку без мотиля.

На зимову рибалку не завжди виходить знайти якісного крупного мотиля . Буває, що прямо перед риболовлею закінчуються заморожені запаси, або в магазинах перед вихідними більш удачливі риболови скупили весь мотиль. В цьому випадку вас виручать приманки для зимового лову - блешні.
Вам знадобиться
  • - блешні різних видів;
  • - волосінь;
  • - зимові снасті
Інструкція
1
Якщо ви ловите окуня або плотву по першому льоду - замаскуйте лунки снігом, соломою або очеретом, щоб риба не боялася підходити до приманки, адже лід в цей час ще прозорий.
2
Оснастите вудку мормишками. Зазвичай при зимовій риболовлі використовують подвійну снасть - з двома мормишками. Одна повинна бути важче інший. На кінці волосіні прив'яжіть важку мормишку, а другу, легку, на 25 сантиметрів вище першої. Зверніть увагу, щоб блешні були приблизно одного кольору, не світліше один одного. Для того, щоб відчувати покльовку на мормишку, кивок у вудки повинен бути дуже чутливим.
3
Опустіть обидві блешні в лунки до дна, потім поступово тягніть їх вгору. Покльовка найчастіше відбувається в момент підйому мормишок з дна.
4
Чи не підсікайте занадто різко, щоб волосінь не порвалася, або мормишка не вислизнула з рота риби. Краща підсікання - це короткий рух кистю руки вгору. Після підсічки відразу ж плавно піднімайте вудилище, контролюючи силу опору вашого трофея.
5
Якщо вам попалася велика риба, уважно стежте за її рухами, не давайте йти убік або на дно, всіма своїми діями направляйте рибу в лунку. Головна задача - тримайте лісочку постійно натягнутою.
6
Як тільки голова риби здасться над лункою, обхопіть її під зябра і викинете на лід. Якщо у вас є багорик - використовуйте його. У разі, якщо риба настільки велика, що не проходить в лунку, покличте на допомогу товариша. Нехай один із вас утримує рибу багориком, а другий розширить краю лунки, щоб можна було дістати довгоочікуваний трофей.
Зверніть увагу
Не намагайтеся спокусити рибу в тих лунках, в яких вже ловили блешнею, риба запам'ятовує схожу приманку і не клює. Спробуйте змінити колір або форму блешні, можливо, вам вдасться обдурити рибу.
Корисна порада
Вирушаючи на зимову риболовлю, візьміть з собою великий запас мормишок, щоб не залишитися без приманок в самий розпал кльову. Дуже часто блешні зрізаються гострою кромкою льоду в лунці.