Як розібрати розетку.

Електричні розетки можуть підкидати не завжди приємні сюрпризи - іскрити, нагріватися, а то і просто виходити з ладу. І навіть якщо розетка і раніше виконує свою функцію, але при цьому виникають будь-які небажані ефекти, варто задуматися про її ремонт. Інакше кожну хвилину загрозі буде піддаватися не тільки справність всієї електропроводки, але також ваше здоров'я і навіть життя.
Вам знадобиться
  • -невелика викрутка з пластиковою ручкою;
  • -ізолента (якщо ви маєте намір після огляду встановлювати розетку назад);
  • -гумові рукавички для роботи з електрикою.
Інструкція
1
Обесточьте приміщення, в якому збираєтеся робити демонтаж розетки. Кілька разів перевірте, що електропроводка вже не перебуває під напругою, і тільки тоді приступайте до роботи. Для надійності використовуйте тестер або будь-який прилад, що вимірює напругу в електромережі, щоб не допустити фатальної помилки.
2
Розпочніть демонтажу електророзетки, дотримуючись правил обережності (використовуючи для роботи з електрикою інструмент з заізольовані ручками або гумові рукавички). Різні конструкції розеток припускають різні способи кріплення їх до стіни, але зняти розетку вдається більш-менш схожими способами. У поширеною вітчизняної розетки старого зразка слід викрутити гвинт між двох штепсельних отворів, у сучасніших "евророзеток" необхідно спершу зняти верхню частину коробки розетки, потім викрутити кріпильний гвинт в лівій її частині.
3
Витягніть розетку з ніші в стіні і подивіться, як кінчики кабелю під'єднані до її клем. За допомогою викрутки послабте клеммовие затискачі і від'єднайте розетку від кабелю. У багатьох випадках несправність в електророзетки викликана саме недостатньо якісним контактом, тому якщо ви хочете тільки усунути дрібні неполадки, підключіть кабель знову і закрутіть затискачі якомога ретельніше.
4
Вставте коробку електророзетки назад у стінну нішу, добийтеся того, щоб розетка "сиділа" в стіні якомога щільніше. Потім виконайте зворотну операцію - закрутіть кріпильний гвинт і надіньте верхню частину коробки (останнє - у випадку з так званої "євророзеткою"). Тепер можете включити електрику і перевірити, чи були усунені несправності: якщо все-таки немає, то розетка майже напевно не підлягає відновленню і вимагає заміни.
Корисна порада
Проводячи профілактичний ремонт електропроводки, обов'язково приділяйте увагу ізоляції кабелю - здійснюйте її якомога якісніше, не шкодуючи ізоленти.Помніте, що краще витратити невелику суму грошей на нову електророзетку, ніж ризикувати, використовуючи вже не зовсім справну стару (підплавлення , з розхитаними клеммовие зажимами).