Як прибрати ртуть.

Ртуть входить до складу багатьох оточуючих нас речей, від звичайного градусника до складних електронних приладів. Щільно ув'язнена в закритий посудину, вона не представляє ніякої небезпеки для людини, але в разі пошкодження цілісності судини метал розливається і починає випаровуватися. Пари ртуті навіть в незначній кількості здатні викликати важку форму отруєння.
Вам знадобиться
 • - закриваємо банку з розчином марганцівки
 • - М'який пензлик
 • - Груша-спринцівка
 • - Липка стрічка
 • - Мокрі газети
 • - Вата
 • - Гумові рукавички
Інструкція
1
Фізичні властивості ртуті такі, що вона розливається, розбиваючись при цьому на дрібні краплі, здатні розкотитися по досить великій площині, проникаючи в найдрібніші щілини і тріщини. Приберіть з приміщення дітей і тварин. Розкрийте вікна, надягніть марлеву пов'язку і приготуйтеся до майбутньої прибиранні.
2
Не використовуйте для збору ртуті пилосос. Потік повітря тільки допоможе поширенню парів, а пилосос після такого прибирання доведеться викінуть.Подготовьте необхідний інвентар.
3
Зберіть великі горошини ртуті, зганяючи їх на щільний аркуш паперу м'яким пензликом. Якщо ртуть залилася в щілини, присипте це місце піском і виметіть піщинки акуратно разом з ртуттю все тієї ж пензликом. Якщо ж нічого не виходить, скористайтеся гумовою грушею. Але не намагайтеся видувати ртуть зі щілин. Зібрану ртуть зсипайте в банку з розчином перманганату калію. Намочіть ватний тампон марганцівкою і зберіть дрібні кульки на вату.
4
Пройдіться по зараженому місцю за допомогою лейкопластиру або скотча, щоб зібрати мелкодисперсную ртуть. Дійте при цьому акуратно без різких рухів. І вату і скотч слід теж опустити в банку з марганцівкою. Зібравши ртуть, протріть площа її розповсюдження розчинами марганцю, хлорки або приготуйте мильно-лужний розчин, взявши 30 грам соди і 40 г мила на 1 літр води. Це розчин нагоді вам і для замочування одягу, на яку потрапила ртуть.
5
Щільно закрийте банку із зібраною ртуттю кришкою і віднесіть її на найближчий пункт утилізації важких металів. Ні в якому разі не викидайте її в звичайний сміттєпровід. В наступні дні пийте багато рідини, сполуки ртуті виводяться з організму через нирки. Свіжі фрукти та овочі так само допоможуть організму в боротьбі з отруєнням. Якщо ж незважаючи на всі обережності ви відчуєте себе погано, обов'язково викличте лікаря і розкажіть йому, чим викликане ваше нездужання.
Напевно, кожна сім'я хоч раз у житті стикалася з таким неприємним моментом, як збір ртуті з розбився градусника . Ртуть сама по собі не є небезпечною, зате дуже небезпечні її пари. Вдихання парів становить реальну загрозу, тому, якщо ви зіткнулися з подібною ситуацією, скористайтеся даною рекомендацією щоб уникнути отруєння.
Вам знадобиться
 • - Папір,
 • - гумові рукавички,
 • - марлева пов'язка,
 • - поліетиленові пакети,
 • - пензлик,
 • - лейкопластир чи скотч,
 • - господарське мило,
 • - перманганат калію,
 • - кальцинована сода
Інструкція
1
Насамперед потрібно прибрати дітей і тварин в іншу кімнату. Відкрийте вікно і щільно закрийте двері, щоб шкідливі випаровування не влучили в іншу кімнату.
2
Бажано включити кондиціонер або створити протяг, так як при температурі вище 18 градусів починається випаровування ртуті. Зробіть все необхідне для пониження температури в кімнаті.
3
На ноги потрібно надіти поліетиленові пакети. На обличчя надіти марлеву пов'язку, змочену водою (якщо є респіратор, то краще його). На очі надіти захисні окуляри.
4
Першим ділом приступите до збору осколків від розбитого градусника . Осколки помістити в приготований пластиковий пакет, який потрібно ретельно зав'язати.
5
Кульки ртуті зібрати досить складно, так як вона розбігається на більш маленькі кульки. Акуратно за допомогою пензлика загнати кульки ртуті на паперовий рушник. Щільно упакувати в поліетиленовий мішок.
6
Включити ліхтарик і ретельніше розглянути місце протоки ртуті. Що залишилися дрібні частинки ртуті дуже легко зібрати за допомогою лейкопластиру або скотча. Акуратно приклеїти стрічку пластиру на це місце і, обережно відклеївши, викинути в поліетиленовий пакет, ретельно закрити або перев'язати. Якщо ртуть розлилася на килим, то, швидше за все, вам доведеться його викинути.
7
Після того як зібрані всі частинки, потрібно приготувати розчин, який допоможе нейтралізувати пари ртуті. Змішати в одному літрі води 40 грам натертого на тертці господарського мила і 50 гр. кальцинованої соди. Залити цим розчином місця, де можливо залишилися частинки ртуті.
8
Після цього розвести невелику кількість перманганату калію у воді і ретельно, чергуючи зі звичайною гігієнічної помиттям, помити місце розливу ртуті 3-4 рази протягом доби.
9
І після того як все зібрано і прибрано. Дізнайтеся номер телефону, і адреса пункту збору приладів містять ртуть. Або викликати спеціалізовану організацію на будинок.
Зверніть увагу
Не використовуйте для збору ртуті швабру і віник, таким образів ви тільки більше рознесе її по підлозі. Не користуйтеся пилососом, так як при нагріванні ртуть виділятиме отруйні пари. Пилосос доведеться в цьому випадку викинути.
Корисна порада
Чи не викидайте ртуть в унітаз, цим ви нанесете негативний вплив на здоров'я людей.