Як зробити лицарські обладунки. Як зробити пластини для обладунках.

Виготовлення «справжнього» лицарського обладунку 14-15 століття (англ. "Full-plate") складно і вимагає кузні, багато часу і досвіду роботи з металом. Однак виготовити красиву імітацію цілком під силу кожному! Для цього потрібно відмовитися від гарячого кування і загартування металу на користь холодного кування, і робити обладунки
Вам знадобиться
 • Для ковки пластин:
 • 1) Верстат з лещатами
 • 2) Дерев'яний молоток з округленими кутами (кияка)
 • 3) Латунний молоток з загругленим бойком
 • 4) Латунний молоток з плоским клиновидним бойком
 • 5) Отковочний пеньок або товстий пласт щільної гуми
 • 6) Ножиці по металу
 • 7) Листовий метал товщиною 0,5 мм
 • Для плетіння кольчуги:
 • 1) Двоє пасатижі
 • 2) пристосувати для навивки кілець (сталевий пруток діаметром 10 мм, загнутий в вигляді ручки, з наскрізним отвором на протилежному кінці для затиску дроту).
 • 3) Сталева дріт товщиною 2 мм
 • Для збирання:
 • 1) Вузькі шкіряні ремінці
 • 2) Шкіряні ремінці шириною 1,5-2 см з пряжками
 • 3) Щільно облягає куртка із щільної х/б тканини (Не синтетика)
Інструкція
1
Виготовлення куртки-поддоспешніка. Робиться зі звичайної куртки. Вона повинна бути з щільної х/б тканини, не з синтетики, і повинна щільно облягати тіло. Щоб куртка не заважала руху, перешийте її. Відріжте рукава по плечовому шву. Обробіть краю. Прикріпіть рукава назад на шкіряних ремінцях шириною 1-1,5 см. (1-2 ремінця з кожного боку, повинні йти по плечу, залишаючи вільний розріз на пахвах). Замініть блискавку/ґудзики на набір з 4-5 ремінців з пряжками. Пришийте ці ремінці на грудях і животі (самий нижній - трохи нижче пупка).
2
Прикріпіть кольчужну тканину до куртки в наступних місцях. Кріпите її шнурівкою через отвори, зроблені шилом в куртке.1) повністю кольчужні рукава від плеча до зап'ястя або нижче ліктя (з урахуванням наручей) 2) кольчужні смуги шириною 6-8 см. Від пахв до низу по бокам3) кольчужні «крила» підлозі -круглой форми ззаду (закривають лопатки), і спереду (закривають груди? по лінії, яка охоплює сосок). 4) кольчужний комір зі шнурівкою на шиї.
3
Ковка кіраси. Пластинчаста кіраса «напів-рак» складається з нагрудної і спинний пластин, сегментарной поперекової/черевної частини і двох сегментарних набедренников. Складіть викрійки. Нагрудна пластина повинна бути довжиною до діафрагми і мати широкі напівкруглі вирізи на плечах - по лінії, що проходить від ключиці до точки нижче пахв по сосках. Кіраса з меншими вирізами гнобити руху рук. Спинна пластина повинна сходитися з нагрудної на боках (в районі ребер) і на плечах. Плечові вирізи у неї повинні бути менше - так, щоб спинна пластина закривала лопатки. Виріжте пластини з металу і куванням надайте їм опуклу форму, звіряючись з формою вашого тіла (по одягненою куртці). По центру грудної пластини зробіть ребро жорсткості. Спинна пластина має меншу ступінь угнутості.
4
Сегментатівний живіт/поперек складаються з окремих черевної та поперекової частин, кожна з 3 смуг-пластонов. Робіть ширину пластонов з тим розрахунком, щоб черевна частина, зібрана з трьох пластонов внахлест, закривала область від діафрагми до лобка. Надайте пластонам форму за допомогою кування. У готових пластонах на 0,5 см від краю просвердлите отвори і з'єднайте їх на вільних заклепках (4 заклепки для кожного з'єднання). Виготовте і зберіть поперекову частину, відповідну черевної.
5
набедреником мають прямокутну форму, злегка зігнуті по нозі, і закривають стегна до середини, спереду і збоку. Області паху і задню частину ноги набедренники не закривають. Кожен набедренник складається з 3 прямокутних, з'єднаних на вільних заклепках. Куванням надайте їм вигнуту форму по нозі.
6
Зберіть кірасу. Використовуйте меблеві петлі для з'єднання нагрудної і спинний пластин на плечах. З'єднайте грудну (спинну) пластину з черевної (поперекової) частиною на вільних заклепках. Вільно прикріпіть набедренники до нижнього пластону черевної частини на смужку кольчужної тканини шириною в 5 кілець. Надіта кіраса стягується на поясі ременем.
7
Виготовлення поножей/наручей. Вони повинні захищати ноги нижче коліна і руки нижче ліктя відповідно. Викрійки для них повинні вийде більш вузькими внизу (на щиколотках/зап'ястях) і розширюватися до коліна/ліктя. Довжина поножей - від точки нижче коліна до виступаючих кісточок на кісточках. Наручей - від точки нижче ліктя до зап'ястя. Розміри знімайте по одягненою куртці. Складіть викрійки, виріжте заготовки з металу і надайте їм вигнуту форму. Поножі зігніть сильніше наручей (форма для поножей ширше, так як вони охоплюють майже всю ногу) і зробіть по центру ребра жорсткостей. У нижній частині поножей зробіть напівкруглий виріз там, де нога переходить в ступню (з урахуванням взуття). Поножі і наручи утримуються двома ремінцями з пряжками кожен.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KQcgNIFCRfE
Зверніть увагу
1) Всі панцерні елементи з'єднані між собою на рухомих вільних заклепках. Такі заклепки повинні дозволяти частинам вільно «бовтатися» відносно один друга.2) Кольчужна тканину кріпиться до куртки на шнурівці, що дає деяку свободу, а не пришивається намертво.
Корисна порада
1) Для ребер жорсткості використовуйте латунний молоток з вузькою гранню. В якості отковочной поверхні для ребер жорсткості можна використовувати лещата з зазором 1,5-2 см. Між губамі.2) З кірасою красиво виглядає декоративна спідниця з жаккарда з металізованою «вишивкою». Спідниця повинна бути під набедренниками і мати довжину, рівну довжині набедренников.