Як вибрати вагонку.

Одним із сучасних і надійних будматеріалів є вагонка. Вона популярна серед споживачів не тільки простотою застосування, але і відносною дешевизною. Але результат робіт з оздоблення приміщення може залежати не тільки від досвіду майстра, але і від правильності вибору вагонки.
Інструкція
1
При виборі вагонки в першу чергу зверніть увагу на породу деревини, з якої вона виготовлена. Найбільш надійними вважаються вироби з хвойних дерев. Пов'язано це з тим, що саме в хвойних деревах міститься велика кількість смол, які є відмінними антисептиками. Вони і захищають деревину від грибка і вологи.
2
Якість вагонки в чому залежить і від сортності матеріалу. Так, вагонку поділяють на чотири сорти - екстра, А, В і С. Хоча в процесі виробництва різних сортів ніякої технологічної різниці немає, але найбільшим попитом користується матеріал екстра класу, оскільки вона не має ніяких механічних пошкоджень, тріщин і плям. Всі ці похибки мають місце бути в дешевших сортах.
3
Перед покупкою поцікавтеся якістю сушки вагонки. У разі правильного проведення процедури, вона не буде розтріскуватися і деформуватися. При цьому матеріал, підданий правильної просушці може коштувати значно дорожче, оскільки для цього використовуються спеціальні камери для сушки сировини.
4
В магазинах ви можете зустріти два типи вагонки - звичайна і євро. Евровагонка виконується з урахуванням всіх вимог, і за своїми якості значно перевершує звичайну. Адже в ній виключається можливість скупчення конденсату, оскільки в ній є система вентиляції повітря. Тому евровагонка при обробці більш краща, хоча, завдяки більш вимогливим стандартам, її ціна вище звичайної вагонки.
5
За розмірами вагонка може бути різною. Тому перед покупкою обов'язково виміряйте висоту стін в приміщенні, в якому плануєте провести ремонт. Необхідно, щоб оздоблювальний матеріал був спочатку трохи більше її по вертикалі.
6
Колірна гамма вагонки надзвичайно різноманітна - від світлих тонів до зовсім темних. Також бажаний відтінок матеріалу ви можете надати самостійно за допомогою морилки.
Безперечно, що найпопулярнішими оздоблювальними матеріалами є сайдинг і вагонка. З ними легко працювати і за рахунок використання цих матеріалів стін будинку можна надати привабливий зовнішній вигляд.
Зараз існує чимало будівельних матеріалів, використовуючи які ви зможете провести як внутрішню, так і зовнішню обробку будинку. Але кожен матеріал володіє своїми особливостями, перевагами та недоліками. Для тих, хто, не маючи досвіду роботи, самостійно займається будівництвом або ремонтом свого будинку, головним недоліком є складність роботи з деякими матеріалами та їх висока вартість. Але якщо ви вирішите працювати з вагонкою або сайдингом, то зможете уникнути зазначених недоліків. Залишається вирішити лише одне питання, що переважніше вибрати - вагонку або сайдинг.

Експлуатаційні та якісні характеристики сайдинга

Розглянутий матеріал має штучне походження. Він може виготовлятися з ПВХ або металу. Відповідно, даний матеріал здатний відмінно протистояти впливу зовнішніх середовищ. Так, вироби з ПВХ абсолютно не схильні до дії вологи, не змінюють своїх властивостей під сонячними променями і при низьких температурах. ПВХ можна надати абсолютно будь-який колір, що дозволяє створити імітацію деревини або натурального каменю. Вироби з металу ще на стадії виробництва покривають антикорозійними речовинами і піддають фарбуванню. Тому металевий сайдинг виглядає досить привабливо і володіє непоганим набором позитивних якостей. Але розглянута матеріал не здатний забезпечити прийнятний рівень теплоізоляції будинку. Тому в більшості випадків він використовується при зовнішній обробці стін у поєднанні з утеплювачем. Це дозволяє одночасно захистити стіни будови від впливу навколишнього середовища і в той же час отримати необхідний рівень теплоізоляції.

Експлуатаційні та якісні характеристики вагонки

На відміну від сайдінга, вагонка виготовляється з натуральної деревини, що тягне за собою появу як достоїнств , так і недоліків. До достоїнств можна віднести те, що це екологічно чистий, теплий матеріал, який сприятиме створенню здорового мікроклімату в приміщенні. Як і будь-який інший натуральний матеріал, розглянутий володіє привабливим зовнішнім виглядом і може використовуватися при оформленні абсолютно будь-яких приміщень. До недоліків варто віднести те, що деревина не здатна тривалий час протистояти впливу зовнішніх середовищ. Вона вбирає вологу, змінює свою форму під дією сонця, з часом втрачає привабливий зовнішній вигляд. Тому вагонку рекомендується використовувати при внутрішній обробці приміщень.