Як знайти місце для свердловини. Як знайти воду на ділянці відео.

При будівлі свого будинку або дачі однією з актуальних проблем може виявитися водопостачання. Бурити свердловину або копати криницю без попередніх розрахунків - справа малоперспективна. Підходяще місце потрібно шукати з урахуванням безлічі різних факторів.
Інструкція
1
Запросіть фахівців, які, маючи можливість отримати аерознімки, діаграми геофізичних досліджень свердловин та геологічні звіти, допоможуть вам визначити саме відповідне для свердловини місце . Цей спосіб досить витратний за часом і фінансам, зате він самий надійний.
2
Опитайте сусідів, огляньте старі і діючі колодязі поблизу від вашого будинку. Цей метод дасть вам інформацію про рівень підземних вод, глибині їх залягання у вашій місцевості. Якщо колодязів багато, це означає, що вид подповерхностного грунту дозволить вам пробурити свердловину. Якщо колодязів поруч немає, то, швидше за все, підповерхневий грунт скелястий або дуже щільний, глинистий. І щоб зробити свердловину, вам доведеться використовувати потужний бур. Слід також мати на увазі, що запас підземних вод обмежений і поповнюється нешвидко. Так що бурити свердловину потрібно на віддалі від інших, щоб вони не брали воду з одного водоносного пласта.
3
Багато води містять піщаний і гальковий грунти. Чим вище зернистість грунту і товщі його шар, тим більше води дасть пласт. Визначити такі місця можна за допомогою геологічних зрізів. Якщо піщаний і гальковий грунт виходить на поверхню, бурити в цьому місці свердловину не варто - вона буде забруднюватися водою, що просочилася зверху. У глинистому і мулистому грунті бурити свердловини малоефективно. У таких місцях краще копати широкі колодязі, в яких вода буде накопичуватися.
4
Зверніть увагу на рослинність біля вашого будинку. Багаторічні очеретяні рослини, верба, кедр часто ростуть там, де вода досить близько до поверхні. П'ятачки зеленої соковитої трави в посуху говорять про те ж. Скупчення мурашників теж говорять про наявність близької води.
5
Оцініть поверхню рельєфу земної поверхні біля будинку. Часто водоносний пласт має такі ж обриси. Тобто там, де низька місце на поверхні, там і внизу - дно. Бурити там свердловину можна, якщо це місце
6
Пошукайте поверхневі джерела води. Продуктивні свердловини можна пробурити недалеко від природних джерел і ключів. Дослідження показують, що свердловини близько річок не порожніють, навіть якщо русло пересихає. Однак якщо вода в такий свердловині тепла і каламутна, то в неї проникає вода з річки.
7
Підшукуючи місце для свердловини, слід мати на увазі, що вона повинна бути доступна для використання в будь-яку погоду і перебувати далеко від джерел забруднення, таких як звалища, промислові об'єкти, склади, сервіси для ремонту машин, автомийки, вигрібні ями, туалети, ферми, загони для тварин, каналізаційні системи і т.д.