Як навчитися малювати.

Якщо ви тільки вчитеся малювати, то вивчення об'єкта, якого ви задумали зобразити, може перетворитися на цілу науку! У людського свідомості є якась звичка робити свого роду нотатки про кожен предмет, який ми бачимо. Обсяг інформації, доступний нашому зору, занадто великий, тому навчитися малювати можна тільки тоді, коли ви навчитеся вибирати потрібні і важливі елементи. Отже, вчимося малювати!
Вам знадобиться
  • Блокнот або Скетчбук, олівці різної м'якості, ластик
Інструкція
1
Не забувайте про порожній простір! Щоб малюнок виглядав натурально, малюйте не тільки основні елементи, але і все, що навколо них. Наприклад, намагаючись намалювати портрет, в першу чергу накидайте простір між носом і губою, або, наприклад, зображуючи пейзаж, зверніть першочергову увагу на місце між стволом і гілками дерева.
2
Палець і олівець - перевірений і простий засіб для вимірювання пропорцій! Не бійтеся використовувати його. Поступово ви навчитеся виміряти пропорції з дивовижною точністю, проте для початку вам належить приділяти увагу зовсім маленьким розбіжностям між розмірами ліній і елементів зображуваного предмета.
3
Клітка також може посприяти правильному визначенню пропорцій на перших порах: вам явно не завадить напівпрозора плівка з досить дрібними квадратними осередками, які й допомагатимуть визначенню величини зображуваного об'єкта на очей.
4
Прості і найбільш знайомі предмети, судячи з багаторазовим дослідженням, зображати найскладніше. Чому? Справа в тому, що при вигляді подібного об'єкта наше увагу як би розслабляється і не реєструє деталі. Однак є спосіб змусити його працювати - спробуйте намалювати перевернутий об'єкт! Наприклад, візьміть зовсім нескладну фотографію або картинку (зображення будинку, наприклад) і перевернувши її, почніть робити начерк. Ви відразу помітите, наскільки ускладнилася задача, однак це вправа - чудовий спосіб тренувати уважність, акуратність і техніку малюнка.
5
Отже, як перевірити ваш результат трохи об'єктивніше, ніж власні очі (звичайно, себе ви можете здаватися справжнім Ван Гогом!)? Використовуйте дзеркало! Просто подивіться на віддзеркалення вашого малюнка і зверніть увагу на неточності або недоліки.