Як в'язати різними кольорами ниток. В'язання різними нитками.

Багатоколірні в'язані візерунки дуже різноманітні. Це може бути поєднання смуг або клітка з піднятими гачком вертикальними лініями. Спицями можна вив'язувати і хитромудрі орнаменти. При цьому не повинно бути ні вузлів, ні зайвих петель. Для того щоб багатобарвний малюнок вийшов красивим і еластичним, є кілька прийомів.
Вам знадобиться
  • - нитки кількох кольорів;
  • - розпочате виріб;
  • - спиці по товщині ниток;
  • - схеми візерунків.
Інструкція
1
Якщо ви тільки вчитеся в'язати, почніть з поєднання смуг. Переходи від кольору до кольору в цьому випадку точно такі ж, як і при в'язанні норвезького орнаменту або імітації вишивки, але робляться вони на початку ряду. Для зручності позначте кольору ниток , наприклад, номерами. Нехай основний колір буде №1, а додаткові - далі по порядку. Довяжіте виріб до початку першої смуги. Прикріпіть нитку іншого кольору. На початку малюнка її можна просто прив'язати, щоб вузлик опинився на виворітній стороні. Нитка основного кольору не обривати. Кромочную петлю на місці переходу, не знімайте, а пров'яжіть ниткою кольору №2. В'яжіть смужку. Останній ряд її закінчите там же, де вона починалася. Простягніть по кромці нитка №1, обмотайте її одним-двома витками навколо нитки №2 і в'яжіть наступну смужку нею. Кромочную теж пов'яжіть.
2
Малюнок в клітинку найзручніше робити за допомогою підйому петель іншого кольору гачком або голкою. Спочатку зв'яжіть кілька смужок. Закрийте петлі. Розмітьте початок в'язання на рівні відрізки. Прикріпіть нитку від другого клубка до однієї з позначок. Якщо ви зібралися робити це голкою, то відмотати нитку приблизно в 2 рази довше висоти вироби. Всуньте її в голку і вишийте вертикальні смуги петельним швом, точно повторюючи контури петель в'язання. Це ж можна зробити гачком.
3
Для вив'язування орнаменту або імітації вишивки підберіть відповідну схему. Для початку краще взяти ту, де кожній ниткою вив'язуються невеликі поля. Довяжіте до початку малюнка. Прикріпіть нитку з виворітного боку, обведіть її навколо нитки основного кольору, щоб вони зачепилися один за одного, і в'яжіть за схемою. Точно так само перейдіть до нитки третього кольору. Коли знову виникне необхідність перейти до основного кольору, простягніть потрібну нитку по виворітній стороні роботи, обведіть її навколо нитки візерунка і продовжуйте в'язати далі. Перехрещувати нитки потрібно для того, щоб візерунок не стягувати.
4
Для вив'язування великого малюнка з великими кольоровими полями застосуєте інший спосіб. Наприклад, в'язати двоколірний малюнок потрібно в цьому випадку не від двох клубків, а від трьох. Розділіть клубок основного кольору на два. Довяжіте до початку малюнка, зачепите нитки точно так само, як і в попередньому способі. Пров'яжіть потрібну кількість петель ниткою іншого кольору, але при переході знову до основного тону нитку по виворітній стороні не протягуйте, а прикріпіть нитку від другого клубка. Переверніть роботу, довяжіте цією ниткою до кромки малюнка і зачепите нитки один за одного по виворітній стороні. Пров'яжіть ряд малюнка, потім перейдіть до основної нитки від першого клубка. Щоб нитки не плуталися, покладіть кожен клубок в окрему маленький кошичок або дитяче відерце.