Як розрахувати водоспоживання.

Як же розрахувати водоспоживання ? З таким питанням стикаються багато власників фільтрів для води, які раніше не користувалися подібними пристосуваннями. З продуктивністю самого фільтра ніяких питань не виникає, оскільки виробник вказує цю інформацію, проте необхідно з'ясувати, скільки води потрібно конкретній сім'ї.
Вам знадобиться
  • - блокнот;
  • - ручка.
Інструкція
1
На окремому аркуші запишіть число людей, які користуються водою в квартирі або будинку. Існують певні норми, згідно з якими, в добу на одну людину припадає близько 200-300 літрів води. Кожен може визначити це значення для себе, при цьому кількість літрів може бути орієнтовним.
2
Визначте добове водоспоживання . Необхідно помножити число людей на кількість літрів води, яке кожен використовує за одну добу. Наприклад, в квартирі живуть 4 людини. Якщо взяти мінімальну кількість літрів (200), добове споживання складе 800 літрів на добу.
3
Визначте середнє водоспоживання , тобто добове водоспоживання житла, яке необхідно розділити на кількість годин у добі, коли мешканці користуються водою.
4
Визначте пропускну здатність точок водоспоживання (кухонної мийки, пральної машини і пр.): Ці дані можна знайти в інструкції або в інтернеті.
5
Складіть все значення пропускної здатності точок водоспоживання.
6
Розрахуйте поправочний коефіцієнт. Формула: k = 1/? (X-1), де k - шуканий коефіцієнт, х - кількість точок водоспоживання.
7
Помножте загальну пропускну здатність точок водоспоживання на коефіцієнт поправки. Так ви знайдете пікове водоспоживання - кількість води, яке мешканці квартири або будинку можуть споживати одночасно. Якщо всі члени сім'ї одночасно купаються, готують і т.д., фільтр повинен очищати більшу кількість води.
Зверніть увагу
Вибираючи фільтр, не забудьте про три основні значеннях: його добової продуктивності, а також середньому і піковому водоспоживанні.
Корисна порада
Якщо розрахунки здаються вам складними, можна завантажити спеціальну програму, яка зробить все обчислення за вас.