Як садити зелень.

Будь зелень в городі досить невибаглива і проста у вирощуванні. Звичайно, пучок зелені коштує копійки на ринку або в магазині. Однак смак її не йде ні в яке порівняння зі смаком власноруч вирощених рослин, зрізаних на особистій ділянці. На посадку і вирощування зелені не потрібно багато часу, проте це не означає, що їй зовсім не потрібен догляд.
Інструкція
1
Для швидкого вирощування ідеальним варіантом серед усього розмаїття зелені буде крес-салат. Його можна засівати в ще непрогріту грунт в кінці квітня - початку травня. Сходи салат дасть уже на 4-5-й день, зрізати листочки можна через 2 тижні. Не забувайте поливати салат - він любить вологу, а також проріджуйте зелень у міру зростання.
2
Шпинат також легко садити і вирощувати. Він невибагливий до заморозків на грунті до 5оС. Садіть його рядками з проміжками в 5-10 см і в глибину на 2-3 см. Збирати врожай шпинату можна на четвертому тиждень після посіву. До речі, саме ранній шпинат найкорисніший.
3
Листову гірчицю висівають, як тільки розтане сніг. Перші сходи обов'язково проріджують, залишаючи між стеблинками відстань по 5-10 см, інакше квіткові стрілки розвинуться занадто рано. Зріджені стеблинки вже можна вживати в їжу, інші, що дозріли і налівшіеся соком, збирайте через 3 тижні.
4
Перед посадкою в землю насіння кропу рекомендується замочити на 2-3 дні. Висівають насіння кропу прямо поверх землі, перемішуючи граблями. Землю під кріп особливо добре слід полити водою і робити це доведеться щодня, поки не здадуться перші сходи. Прорідити паростки. Слідкуйте за температурою землі - вона не повинна бути нижче 15 градусів. При необхідності накривайте грядку плівкою.
5
Петрушку для посадки слід готувати також як і кріп. Різниця лише в тому, що петрушку зручніше вирощувати міні-кущиками, що не розкидаючи насіння по грядці. В одну ямку можна засіяти до 10 насіння, ямки розташовуйте на відстані 15-20 см один від одного. До всхода - рясний полив, після сходів насіння - полив обмежте, розвиток кореневої системи не вимагає заливання водою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6e-lff87IcM
Корисна порада
Все грядки для зелені, особливо ранньою, розміщуйте на відкритому добре освітленій ділянці з удобреному грунтом. Після посіву грядки добре пролийте водою. Перші дні землю бажано накрити плівкою для кращого прогріву і від можливих заморозків.
Виростити зелень можна в домашніх умовах на підвіконні. Для вирощування підійдуть спеціальні пластмасові лотки під розсаду або фотованночкі.

Для грунту краща будь-яка земля з додаванням деревної тирси, торфу та дрібного керамзиту. Удобрювати грунт не потрібно, тому як поживних речовин багато в самому посадковому матеріалі. Для зниження кислотності можна внести спеціальну суміш з деревної золи і субстрату в пропорції: на 1 кг субстрату 1 ч. Ложка золи.Для вирощування цибулі краще вибирати многозачатковие цибулини, що дають більше зелені. Кращим видом для одержання зелені вважається сімейний цибулю. Перед посадкою цибулин їх необхідно добре прогріти (до 20 годин) в теплій воді до 40 ° С. Лук слід залити водою і прибрати в тепле місце, наприклад, до батареї. Потім обробити в розчині марганца.Перед посадкою верхню частину цибулини слід зрізати (близько 1-1.5 см). Необхідно висаджувати цибулю в зволожений грунт на глибину до трьох сантиметрів. Якщо під час прогрівання цибулю пустив коріння, то висаджувати потрібно акуратно в пухкий грунт, щоб не обірвати тендітні коріння. Після чого цибулю слід полити. Найкраще проводити щільну посадку луковіц.Первие дні до сходів розсади, ящик з цибулею можна залишити на підлозі і витримувати в теплі до тих пір, поки зелень не дасть паростки довжиною в 7-10 см. Потім відросла зелень можна поставити на підвіконня, де лук стане більш міцним і зеленим. Таким же методом садять селеру. Перед посадкою обрізавши черешки засохлих лістьев.Петрушку краще саджати в нахиленому положенні, практично лежачи, пересипавши зелень 2-3-сантиметровим шаром землі. Якщо садити у вертикальному положенні, варто вибрати ящик вище з великою кількістю землі. Однак витрат буде більше, а петрушки в цьому випадку більше не вирастет.Совсем неважко виростити зелень на підвіконні таку як кріп, крес-салат і фенхель. Самим невибагливим у вирощуванні є крес-салат, який досить корисний і має приємний смак. Як правило, його слід сіяти в ящику з 5-сантіметрвоим шаром землі - цього цілком вистачить. Однак можна вирощувати і без грунту, на паперових серветках, фланелі або войлоке.Увлажненний матеріал потрібно покласти на тарілку або будь-яку іншу плоску посуд, і густо висіяти насіння салату. Ємність слід поставити в темне місце, де досить тепло. Коли проявляться перші паростки, ящик можна прибрати на підвіконня і регулярно зволожувати.