Як зробити меню ресторанів. Як скласти для кафе меню.

Розробка правильного меню - основа успіху будь-якого закладу громадського харчування. Концепція, ціновий рівень, національна приналежність ресторану - всі тонкощі і особливості закладу гість дізнається саме з меню . Ну а рестораторові воно здатне забезпечити непогану виручку - за умови, що складено та оформлено правильно.
Інструкція
1
Будь-яке меню складається за відпрацьованою схемою. Порушувати її не варто - гість, що прийшов в ресторан, хоче одного - швидко і безпомилково вибрати потрібну страву. Надайте йому цю можливість.
2
На початку меню зазвичай розміщують перелік фірмових страв. Слідом ідуть закуски - спочатку холодні, а після гарячі. Далі йдуть супи, гарячі страви, гарніри, десерти, напої - гарячі і холодні. Алкоголь зазвичай виноситься в окрему винну карту.
3
Всередині розділів страви розбиваються на підкатегорії. Наприклад, можна виділити гарячі страви з м'яса, риби, птиці, дичини. Окремо оформляється і вегетаріанська сторінка. Спецпропозиції, страви від шефа, кулінарні фестивалі зазвичай друкують на окремому аркуші і вкладають в загальну папку меню .
4
Вирішіть, чи будете ви пропонувати бізнес-ланчі або спеціальні дитячі блюда. Їх список можна оформити максимально просто, адже такі меню потребують частої заміни. Врахуйте, що склад обідньої трапези потрібно міняти не рідше разу на місяць - постійним гостям набридають одні й ті ж страви.
5
Основне ж меню має бути постійним. Дуже погано, коли гість, що прийшов покуштувати улюблену страву, не виявляє його у списку. Оновлення можуть проходити у вигляді кулінарних фестивалів - наприклад, в серпні можна влаштувати фестиваль страв з молодої картоплі, а в червні - свято першої полуниці. Такі акції дуже подобаються гостям.
6
Зовнішній вигляд меню диктується концепцією ресторану. Наприклад, у класичному закладі доречна важка папка зі шкіри, в модній кав'ярні меню можна оформити у вигляді газети, а в японському ресторані - надрукувати на щільному картоні і скріпити у вигляді табличок для письма.
7
Не робіть своє меню занадто об'ємним. Гість просто не зможе ним оперувати - дійшовши до розділу гарячих страв, він забуде, що вибрав в списку салатів і супів. Оптимальний варіант - 10-20 позицій в кожному розділі.
8
Обов'язково вказуйте вихід готового блюда - гість повинен зорієнтуватися, який обсяг порції він отримає. Чи не придумуйте хитромудрі назви страв - «Полуниця в шампанському» звучить набагато зрозуміліше, ніж «Полуниця а-ля Романофф».
Зверніть увагу
Не варто друкувати так зване «конфліктне меню» із зазначенням цін, які ваш ресторан має намір стягнути за розбитий посуд або інше зіпсоване майно. Пам'ятайте, що це незаконно - ви не зможете змусити провинився гостя заплатити. А ось на думку сумлінного відвідувача така сторінка вплине не кращим чином.
Меню є одним з факторів, безпосереднім чином впливають на успішність роботи кафе. Вдало підібрані страви приваблюють відвідувачів і викликають у них бажання прийти в цей заклад знову.
Вам знадобиться
  • Опитувальник для клієнтів, постачальники продуктів, матеріали для виготовлення меню, повар, офіціанти
Інструкція
1
Враховуйте час роботи кафе. Денний і вечірній меню має відмінності. Днем офіціанти можуть рекомендувати не тільки страви на замовлення, а й комплексні обіди. Ближче до ночі кухня може не працювати. В такому випадку відвідувачам будуть запропоновані закуски з бару.
2
Визначтеся з вікової категорій відвідувачів вашого кафе. Це стане визначальним при складанні меню. Меню повинно передбачати страви не тільки для дорослих, а й для дітей. При цьому страви для дітей не повинні обмежуватися тільки солодощами. Увімкніть також парові страви і страви з овочів.
3
Виберіть спрямованість кухні, яку пропонуватиме кафе. Якщо це стане національна кухня, то ретельно вивчіть особливості її страв. Крім того, знайдіть професійного кухаря, який добре знає, як готувати їжу саме цієї національності. Якість їжі при цьому відіграватиме величезну роль. Це стане одним з ваших переваг перед конкурентами.
4
Підберіть страви в меню таким чином, щоб постачальники продуктів змогли вчасно і систематично забезпечувати кафе всім необхідним. Це допоможе вам уникнути ситуацій, коли клієнт робить замовлення, а ви змушені йому відмовити через відсутність якого-небудь інгредієнта. Якщо все ж сталося так, що постачальники запізнюються з поставкою, передбачте страви, які ви могли б запропонувати на заміну.
5
Проведіть опитування серед потенційних клієнтів вашого кафе. Опитування повинно бути невеликим і містити декілька питань, наприклад «Які страви ви хотіли б бачити в нашому меню?», «Скільки часу ви готові чекати, поки буде готовий ваше замовлення?» Подібні питання допоможуть вам визначитися зі стравами, які ви зможете реально приготувати , виходячи з можливостей кафе.
6
У перший час роботи кафе виявите страви, які найчастіше замовляють клієнти. Їх можна зробити «родзинкою» вашого кафе, разнообразив рецептуру цих страв. Також такий моніторинг допоможе вам відстежити уподобання відвідувачів. Для того, щоб популяризувати рідко замовляються позиції меню, влаштовуйте акції та спеціальні пропозиції. Також такі пункти меню можна помітити як «Блюдо дня». Це приверне до них увагу клієнтів.
7
Приділіть велике значення оформленню меню. Воно повинно відображати загальну стилістику закладу, зокрема логотип або назву. Страви повинні містити склад. Весь текст повинен бути добре читаємо і зрозумілий. Крім цього, меню повинно бути оформлено з естетичної точки зору. Матеріали для його виготовлення також повинні сприяти його якісному зовнішнім виглядом.