Як дізнатися довжину кола.

Окружність - одна з основних кривих, що вивчаються в елементарній і вищій математиці. Круг, в свою чергу, являє собою фігуру, що знаходиться в перетині багатьох тіл обертання. До таких належать, зокрема, циліндр і конус.
Інструкція
1
Окружністю називається геометричне місце точок, рівновіддалених від центру. Вона є замкнутою кривою, у якої все точки постійні. Окружність становить основу круга . Розріжте батон ковбаси - і вийдуть рівні за довжиною кола. Відповідно, плівка, що є окантовкою батона, виявиться розрізаної на окружності. Коло є також перерізом кулі. Для отримання найбільшого з них Розітніть кулю в середині. Він проходить через центр кулі і має максимальну довжину окружності.
2
Накреслите куля з деяким діаметром, рівним D. Проведіть перетин строго по його центру, в результаті чого вийде коло з діаметром, рівним діаметру кулі. Обертаючи це коло навколо своєї осі, отримаєте кулю того ж діаметру, що і початковий. Якщо ж обертається не коло, а окружність, замість кулі вийде порожниста фігура, звана сферою. Щоб обчислити довжину круга в даному прикладі, необхідно розрахувати довжину окружності. Чисельно цей параметр дорівнює довжині окружності. Обчисліть її, користуючись наведеною нижче формулою: C =? D = 2? R.Такой спосіб вирішення задачі застосовується тільки тоді, коли відомі радіус або діаметр круга . Однак на практиці в підручниках з геометрії зустрічаються задачі про круга х, що вимагають багатоетапного рішення.
3
Накреслите конус, у якого перетин проведено через середину висоти паралельно підставі. Висота його дорівнює h, а довжина твірної становить l. З отриманого вами креслення видно, що для того, щоб знайти радіус круга , що утворився в результаті перетину конуса площиною, необхідно застосувати стандартну теорему Піфагора. Оскільки перетин проведено в середині конуса, то довжина висоти дорівнює h/2, а довжина твірної складе l/2. Відповідно, по теоремі Піфагора знайдіть радіус за формулою показаної нижче: R =? (L/2) ^ 2- (h/2) ^ 2.Отсюда випливає, що довжина даної окружності може бути обчислена таким чином: С = 2? R = 2 (l/2) ^ 2- (h/2) ^ 2.