Як берегти органи чуття.

Чи часто ви замислюєтеся про зір, слух, поки не розумієте, що у вас виникли з ними проблеми? Зазвичай людина відвідує окуліста або отоларинголога лише коли відчуває значні проблеми або довго мучиться від болю чи дискомфорту. Але ж можна не доходити до крайнощів і завжди берегти органи почуттів.
Інструкція
1
Найчастіше від впливів зовнішніх факторів і вашої недолугості страждає зір. Йому-то і приділіть максимум уваги. Обмежте навантаження на очі. Скільки годин на день ви проводите за комп'ютером? А ви пам'ятаєте про те, що кожні 40 хвилин необхідно робити перерви і гімнастику для очей? До речі, останню і зовсім слід виконувати щодня. Знайдіть комплекс вправ, який вам буде зручніше і цікавіше виконувати і робіть його щодня. Кожен 40 хвилин робіть хоча б 5-хвилинні перерви. Подивіться у вікно, зробіть розминку, пройдіться по кімнаті. Найпростіше вправа для стомлених очей - просто часто моргайте протягом однієї хвилини.
2
Намагайтеся обмежити час перед екраном. Неважливо, чи йде мова про моніторі комп'ютера, телевізорі або вашому мобільному. Якщо вам довелося довго працювати за комп'ютером, відмовтеся від телевізора ввечері. Краще почитайте - звичайно, це теж напружує зір, але не шкодить так сильно, як телевізор. До слова, як ви зазвичай читаєте? Забезпечте при читанні хороше освітлення. Намагайтеся не читати під час поїздок, особливо - на швидкісних трасах. При швидкому русі книга в ваших руках рухається, що значно збільшує навантаження на зір. І знайоме з дитинства правило - не схиляйтеся занадто низько над книгою або зошитом. Якщо ви помічаєте, що ваш зір псується - бігом до окуліста. Не варто боятися очок. Чим раніше ви помітите проблему, тим більше шансів її усунути. До того ж, ви доросла людина, і самі будете вирішувати, чи варто вам носити окуляри.
3
Шанси оглухнути у сучасної людини теж високі. Захищайте свої вуха і свій слух. Відмовтеся від звички голосно вмикати музику в навушниках. Якщо ви любите слухати музику голосно, намагайтеся робити це в колонках - зрозуміло, все ж не на «ріжучої» вуха гучності. Коли ви перебуваєте в шумному приміщенні не включайте навушники голосніше, щоб заглушити шум і почути слова пісні - так ви в кілька разів збільшуєте навантаження на слух. Не перебуваєте занадто довго в шумному місці. Якщо можливості піти немає, використовуйте беруші.Почему гучність так шкодить слуху? В одному дослідженні провели цікаву аналогію з волосовими клітинами внутрішнього вуха. Уявіть собі поле. Легкий вітерець - слабкий звук - лише трохи зачіпає верхівки класів. Але чим сильніше вітер, тим нижче до землі гнуться колосся. А дуже раптовий порив вітру і зовсім може зламати колосся. За таким же принципом працюють ваші вуха.
4
Про збереження нюху ми згадуємо нечасто. Але як вам перспектива втратити можливість почуттів овать смак? Нюх порушується внаслідок нежитю, грипу та інших хвороб в порожнині носа. Тому завжди лікуєте нежить. Не варто думати, що це незначне, нешкідливе заболеваніе.Чтоби убезпечити себе від втрати нюху, усуньте всі шкідливі фактори. Якщо у вас алергія, чи не контактуйте з алергеном. Намагайтеся не застудитися і вчасно лікуєте нежить.