Як вибрати правильно зубну пасту.

Зубні пасти поділяються на профілактичні, лікувальні та гігієнічні. Усі вони спрямовані на усунення бактерій, запаху. Багато пасти мають вузьконаправлене дію, наприклад, тільки відбілюють або надають протикарієсний ефект.
Інструкція
1
Відвідайте лікаря-стоматолога, він підкаже, які пасти необхідно використовувати саме вам. Залежно від стану зубів, може знадобитися цілий ряд засобів. Наприклад, комбінація засобу, що містить фтор і вибілювальної пасти.
2
Купуйте засоби з вмістом фтору або кальцію, якщо у вас карієс. При цьому чистите зуби не менше п'яти хвилин, цей час потрібен для початку дії активного компонента. Проживають в місцевості, де у водопровідній воді спостерігається надлишок фтору, рекомендується купувати пасти, які містять тільки кальцій.
3
Подивіться на склад пасти, якщо в ньому зазначений хлоргексидин, не поспішайте робити покупку. Використання засобу може привести до зміни відтінку зубів і порушень смакової чутливості. Добре, якщо в пасті міститься триклозан. Це речовина, яка запобігає появі запальних захворювань пародонту.
4
Подивіться на склад відбілюючих паст. Стоматологи не рекомендують їх використовувати при запальних захворюваннях порожнини рота і кровоточивості ясен. Такі зубні пасти не допоможуть тим, у кого від природи колір емалі темний.
5
Вибирайте для чистки чутливих зубів пасти із вмістом нітрату калію, хлориду калію, хлориду стронцію. В таких засобах мінімум абразивних речовин. Вони не підходять для частого і тривалого користування, так як неефективно очищають зуби і можуть замаскувати симптоми багатьох стоматологічних захворювань.
6
Дивіться, яка кількість соди міститься в пастах, що створюють слабку лужну середу і надають антисептичну дію. Повинно бути не менше 7%. Такі засоби добре застосовувати під час вагітності, в комплексній терапії пародонтитів. Ці пасти викликають загибель мікробів, відповідальних за виникнення карієсу.
7
Вибирайте багатофункціональні зубні пасти, якщо вам потрібно усунути відразу кілька проблем, наприклад, запобігти появі карієсу, видалити зубний наліт або провести його профілактику, якщо хочете зробити зуби блискучими, відбілити їх, освіжити дихання і т.д.
8
Користуйтеся пастою, яка підходить вам за віком. Дітям потрібно купувати окремі засоби. В них набагато менше активних компонентів, знижений рівень абразивності. Такі пасти володіють приємним смаком, як правило, фруктовим. Познайомтеся зі складом, часто в засобах, призначених для використання дітьми молодше шести років, знижена концентрація фториду.