Як вибрати блок живлення для комп'ютера.

Блок живлення - це пристрій, який постачає комп'ютер електричною енергією постійного струму. Від його якості буде залежати стабільність роботи комп'ютера. Якщо уявити комп'ютер як живий організм, процесор - це його мозок, а блок живлення - серце, без нього якесь функціонування неможливо. Для того, щоб правильно вибрати блок живлення, вам потрібно враховувати ряд характеристик.
Інструкція
1
Мощность.Необходімо вибирати блок живлення з потужністю, яка відповідатиме потребам вашого комп'ютера. Якщо потужність буде занадто мала, то її недолік призведе до апаратних несправностей. У тому випадку, якщо потужності буде більше ніж потрібно, то це призведе до зайвих витрат в електроенергії. Для того, що б правильно підрахувати потужність блоку живлення, вам необхідно: почати розрахунок з 100W, потім додавати по 50W для відеокарти, процесора, жорсткого диска, CD або DVD приводу, а також за кожен ГБ пам'яті.
2
Габаріти.Стандартним форм-фактором материнської плати вважається ATX. У рідкісних випадках вам можуть знадобитися блоки живлення, призначені для малих форм-факторів материнської плати (наприклад, MiniATX, FlexATX або MicroATX).
3
Раз'еми.Несмотря на те, що зараз більш поширені нові PCI-E слоти з 24-контактними роз'ємами, іноді зустрічаються материнські плати, які вимагають 20-контактні роз'єми живлення. В теж час існують спеціальні адаптери, але вони додають зайве навантаження на ваш блок живлення.
4
Шум.Вентілятор блоку живлення - це, швидше за все, найгучніша частина вашого комп'ютера. Сьогодні ви можете знайти блок живлення з тихим вентилятором або взагалі без нього, але це призведе до більш високій температурі і, як наслідок, до зношування.
Корисна порада
Намагайтеся не купувати блоки живлення від бюджетних виробників, таких як Enermax, Antec, PC Power @ Cooling. Постійні скачки енергії неякісних блоків живлення можуть істотно зашкодити ваш комп'ютер.
Якщо ваш комп'ютер працює нестабільно, перезавантажується без видимих причин, можливо, проблема в слабкому блоці живлення. Вам необхідно підрахувати сумарну потужність всіх пристроїв системного блоку для правильного вибору БП.
Інструкція
1
З'ясувати, якого типу комплектуючі встановлені в комп'ютері, можна за допомогою програми CPU-Z. Скачайте і запустіть програму. У вкладках CPU, Memory, Mainboard і Graphics ви можете подивитися тип процесора, пам'яті, материнської плати і відеокарти. Якщо вам потрібен повний звіт про конфігурацію системного блоку , у вкладці About в розділі Tools натисніть кнопку Save Report. Вкажіть папку для збереження звіту.
2
Є й інші програми, які допоможуть вам визначити конфігурацію комп'ютера, наприклад, Everest. У лівій частині екрана клацанням миші розкрийте групу «Комп'ютер» і вибирайте зі списку пункт «Сумарна інформація». Для створення звіту зайдіть в меню «Звіт». Ви можете скористатися опцією «Майстер звітів» або відразу створити файл формату * .txt або * .html
3
В інтернеті чимало ресурсів, які допоможуть вам підрахувати сумарну споживану потужність вашого системного блоку , наприклад, Power Calculator http://www.coolermaster.outervision.com . Вибирайте тип пристрою зі списків, запропонованих програмою. Після введення даних натисніть кнопку Calculate в правому нижньому кутку. Програма видасть рекомендації по вибору потужності блоку харчування .
4
Є аналогічний російськомовний сайт від техпідтримки Asus: http://support.asus.com.tw/powersupplycalculator/pscalculator.aspx?slanguage=ru-ru. Значення підсумовуються автоматично, по мірі того, як ви вводите дані.
5
Ви можете підрахувати енергоспоживання системного блоку вручну. На сайтах виробників комплектуючих вказана споживана потужність. Знаючи конфігурацію комп'ютера, підсумуйте ці показники.
6
Однак треба мати на увазі, що розгін підвищує споживання електроенергії. Враховуйте також пікові навантаження. Наприклад, сучасні ігри з 3D-графікою і важкі графічні програми значно збільшують споживання потужності відкритий порівняно з споживанням в стані спокою - з 50 до 150 Вт. З урахуванням цього, до розрахункової потужності блоку харчування додайте 100 Вт в якості запасу міцності.