Як обмітати петлю.

Якщо ви шиєте або ремонтуєте одяг, то напевно вам будуть потрібні навички у виготовленні петель для гудзиків. Таку застібку можна зробити вручну, а також на електричної і механічної швейній машинці. Як розмітити петлі на виробі і обмітати так, щоб це виглядало красиво?
Інструкція
1
Перед тим як зробити петлі, необхідно визначити їх розташування на одязі. Відстань між прорізами залежатиме від виду застібки, діаметра і кількості ґудзиків. Тут є тонкощі, які потрібно виконати, щоб зшитий одяг виглядала красиво і була зручна в шкарпетці. Верхня петля повинна знаходитися на відстані діаметру гудзики від краю виробу. На талії проріз можна не робити в тому випадку, якщо у одягу є пояс. А ось на лінії грудей гудзик з петлею повинна бути обов'язково, якщо цього передбачає фасон. Решта прорізи намічаємо на рівній відстані один від одного.
2
Зверніть увагу на розмір фурнітури, яку необхідно пришити до виробу. Довжина петлі повинна бути трохи більше діаметру гудзики (приблизно на 0,3 - 0,5 см). Намітьте лінію для прорізи з лицьового боку виробу. Петля може бути як горизонтальна, вертикальна, так і розміщуватися по косою.
3
Якщо ви вирішили обмітати петлю вручну, то спочатку прошийте дрібними стібками прямокутник навколо наміченої лінії. Нитки підберіть підходящі для вироби за кольором. Відстань від лінії до стібків має бути приблизно 3 мм. Далі підкладіть під майбутню петлю картонку і зробіть надріз. Обшийте отримані краю довгими діагональними стібками, які не повинні виходити за краї прямокутника. Обробка відбувається «через край» навколо розрізу. Виводячи нитку і голку всередину отвору, від кожного стібка Створюйте петельку, як би закріплюючи крок. По краях петлі зробіть декілька широких стібків і зав'яжіть вузлик на нитці з виворітного боку виробу.
4
Якщо ви обробляєте петлю на швейній машинці, то отвір робиться тільки після того, як всі рядки зроблені. Спочатку також намітьте лінії прорізів на виробі. Виберіть на машині режим строчки "зигзаг". Стібок приладу встановіть розміром «нуль» по довжині, а його ширину виберіть в залежності від ступеня осипання тканини. Спочатку обмітайте ліву сторону петлі. Відстань від наміченої лінії до строчки має бути приблизно дорівнює товщині робочої нитки. На краю петлі зробіть п'ять стібків закріпки. Для цього підніміть голку і збільште ширину кроку машинки до максимуму. Далі точно також обмітайте другу сторону петлі і зробіть в кінці аналогічну закріпку. Якщо тканина вироби груба, то отвір обробіть двічі, щоб зміцнити петлю. Підклавши під матеріал картонку, акуратно розріжте гострими ножицями тканина по наміченої заздалегідь лінії. У вас вийшла акуратна петля.