Як обробити осетрину. осетер Як расделать з фото.

Осетрина - чудовий продукт, придатний для будь-яких кулінарних витребеньок. Його можна посмажити, запекти, згасити, нафарширувати, посолити ... Але спочатку рибу необхідно обробити.
Вам знадобиться
  • - осетрина;
  • - обробна дошка;
  • - ніж.
Інструкція
1
Разморозьте рибу, якщо вона зберігалася в морозильній камері. Зробити це краще заздалегідь, переклавши осетра в холодильник або залишивши в кімнаті на деякий час. Якщо часу на повільну розморозку немає, скористайтеся функцією «розморожування» в мікрохвильовій печі або, в крайньому випадку, покладіть рибу в миску з холодною підсоленою водою.
2
Облийте осетрину дуже гарячою водою, щоб зійшла вся слиз, а лусочки з боків було легше видалити.
3
Покладіть рибу на стіл або на обробну дошку і гострим ножем відокремте голову і головні плавники. Акуратно видаліть зябра, т.к. вони додадуть гіркоту блюду. Легко видалити плавники можна за допомогою кухонних ножиць. Добре наточеним ножем зріжте спинний плавник, який необхідно видалити разом з невеликою смужкою шкіри.
4
Відріжте від тушки хвіст і видаліть вязигу (хорду хребта). Вязига розташована в хребетному стовпі. Щоб її видалити, необхідно підчепити її пальцем і витягнути цілком у вигляді довгого шнура.
5
Розріжте рибу по всій довжині спини, розділяючи її на два пласта. Слідкуйте за тим, щоб вийшла розрізати тушку по хребетному хрящу. Розріз повинен проходити через середину наявної на хрящі жирового прошарку.
6
Наріжте рибу на порційні шматки, які називаються ланки. Занадто великі ланки розділіть ще на 2-4 частини. Вязигу можна видалити не відразу, а безпосередньо з кожної ланки.
Зверніть увагу
Незважаючи на те, що м'ясо осетра називають червоним, по суті, воно біле. Але в даному випадку червоне означає - красиве. В старовину саме так називали все найцінніше.
Корисна порада
Вибираючи рибу в магазині, зверніть увагу на те, що зябра у риби гарної якості повинні щільно прилягати до тулуба і мати яскраво-червоний колір. Не купуйте рибу, зябра якої мають сірий або бурий відтінок. Не варто брати рибу з різким запахом. Подивіться на зовнішній вигляд тушки: боки повинні бути чисті і вологі, очі - прозорі, а всякі плями - відсутнім.
Осетер недарма вважається цінної промислової рибою. З його ніжної м'якоті можна приготувати справжній царський обід, а чорна ікра і зовсім відноситься до найвишуканішим делікатесів світу. Щоб не зіпсувати смак майбутнього страви, дуже важливо не допустити помилок при обробленні тушки.
Вам знадобиться
  • - тушка осетра
  • - миска для ікри
  • - гострий ніж
  • - топірець
Інструкція
1
У кишечнику осетрових риб в величезній безлічі плодяться збудники ботулізму, саме тому так важливо, щоб безпосередньо перед обробленням осетер був ще живий. Пам'ятайте приказку про другу свіжість, якої бути просто не повинно?
2
Якщо ви точно знаєте чи хоча б підозрюєте, що риба икряная, акуратно розпоровши їй черево, вийміть ікру, а слідом за нею і нутрощі. Дійте при цьому дуже обережно, щоб не зачепити жовчний міхур. М'ясо, на яке проллється жовч, вже нічим не врятувати, його залишиться тільки викинути.
3
Відрубайте голову разом з грудними плавниками, з неї ви можете отримати прекрасний холодець. Обдайте її окропом, зріжте ущільнення, або як їх ще називають - жучки. Видаліть зябра, розрубати голову на кілька шматків.
4
Наступним етапом слід видалити визигу. Ця хребтова жила, що йде уздовж всього тіла риби, вважається отруйною і вживати її в їжу без спеціалізованої обробки не можна, тому краще не ризикувати. Візьміть осетра за хвіст, зробіть круговий надріз по шкірі у самого його заснування, підійміть рибу, візіга вислизне сама по собі.
5
Для видалення бляшок, що йдуть уздовж всього тіла, тушку слід обдати окропом, велику рибу для цієї процедури доведеться порізати поперечними шматками. Якщо вам не хочеться возитися, просто зріжте їх разом з смужкою шкіри.
6
разделанное осетра можна нарізати порційно або залишити цілим, все залежить від того, яке саме блюдо ви плануєте приготувати з цієї цар-риби.
Корисна порада
Порційні шматки з осетрової тушки найкраще нарізати під кутом в 30 °.