Як зберігати цибулини тюльпанів взимку. Як зберігати взимку тюльпани.

Тюльпан - це багаторічна рослина з сімейства лілійних. Зацвітає одним з перших після прігрева весняного сонечка і сходу снігу. Рослина розмножують цибулинами і насінням. При правильній агротехніці вирощування квіти не втрачають своєї сортності протягом тривалого часу.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - дерев'яні або фанерні ящики.
Інструкція
1
Щоб зберегти цибулини тюльпанів взимку , щорічно викопуйте їх одразу після завершення фази цвітіння. Як тільки основна частина квітів осиплеться і пожовтіє, починайте роботу. Якщо ви живете в середній смузі Росії, то терміни збору цибулин - початок червня. Якщо весна була рання, і сніг зійшов швидко, то викопуйте цибулина в кінці травня.
2
Більш рання викопка призведе до того, що посадковий матеріал не встигне визріти і всі з'явилися дітки від материнської цибулини на наступний рік просто не зійдуть. Але й перетримка матеріалу в землі може привести до того, що цибулини зійдуть, але не дадуть на наступний рік діток.
3
Ніколи не залишайте цибулини в землі після цвітіння. На наступний рік ви отримаєте дрібні квіти, діток нічого очікувати зовсім, тобто ви залишитеся без посадочного матеріалу, і вам знову доведеться купувати цибулини тюльпанів.
4
прибрали клумбу очистіть від рослинних залишків, глибоко прокультівіруйте грунт, внесіть комплекс мінеральних добрив.
5
Цибулини складіть в один шар під навісом. Проводьте просушку протягом двох тижнів. Потім видаліть коріння і всі відсталі верхні шари луски шляхом лущення, зробіть сортування.
6
До першого сорту складіть цибулини розміром більше 4 см, до другого - трьох-чотирьох сантиметрові цибулини , до третього - всіх діток і дрібні цибулини .
7
Розсортовані цибулини складіть у дерев'яні або фанерні ящики. Зберігайте матеріал 30 днів при температурі 25 градусів і вологості повітря 80%, з п'ятого тижня - при 15 градусах, при цьому зменшите вологість до 60%, кожні 7 днів знижуйте температуру на 1 градус, поки не доведете до 12 градусів.
8
Висадку робите до настання стійких морозів, поки грунт не замерзла. На клумбі розташуйте цибулини в потрібному вам порядку на відстані 15 см один від одного.
9
Засипте посадки товстим шаром листя або тирси від листяних порід дерев.