Як зменшити пил в квартирі.

Важливість проведення прибирання в квартирі , метою якої є позбавлення від пилу, важко переоцінити. Однак не можна применшувати і значимість ряду елементарних правил, спрямованих на зменшення кількості пилу, який потрапляє в будинок. Застосовуючи їх на практиці, і дихати станете легше, і трудомісткість прибирання значно знизиться.
Інструкція
1
Перевірте всі вікна та двері у вашій квартирі на предмет щілин. Якщо такі є, усуньте їх - замажте, заклейте папером або смужками тканини, заповніть ватою або іншим матеріалом. У продажу сьогодні є спеціальні ущільнюючі гумки, придбайте їх і застосуєте відповідно до інструкції. Таким чином, ви перепоною проникнення вуличного пилу у ваше житло.
2
Поміняйте тканинні штори на жалюзі, т.к. на шторах накопичується велика кількість пилу, яку ви турбуєте, коли запинати або відкриваєте штори. Ця пил добре видно при яскравому сонці. Якщо вам не подобаються жалюзі, то доведеться частіше прати штори - раз на два тижні обов'язково. Так пил не буде накопичуватися, і змушувати вас чхати при кожному їх ворушіння.
3
Поставте в квартирі побутової зволожувач повітря. Або заведіть акваріум з рибками, невеликий декоративний фонтанчик, кімнатні квіти з широким листям, які необхідно буде регулярно збризкувати, щоб вони добре росли в умовах міської квартири. Це дуже важливо взимку, коли повітря особливо сухий з причини включеної системи опалення. При цих заходах пил хоча б не буде витати в повітрі, а з поверхонь її легко прибрати за допомогою вологих серветок.
4
Вчасно викидайте старі килими і паласи, з яких обсипається клей (якщо вони на клейовий основі) і ворс. Якщо ви вважаєте, що розлучатися з ними ще рано, то частіше пилососьте і чистіть вологою щіткою. При цьому пилосос не повинен бути дуже старим, оскільки від багаторічного використання в ньому могли з'явитися тріщини і щілини, через які пил, що збирається їм, може знову поширяться по дому. Якщо в боротьбі з пил ю у вашому будинку ви налаштовані вкрай рішуче, то від килимів і Палас краще відмовитися зовсім.
5
Частою регулярного чищення пилососом вимагають і м'які іграшки, подушки, пледи і ковдри (можете пилосос замінити на вибивання пилу хлопавкою на вулиці). Не дозволяйте пилу копіться в них і поширюватися по всій квартирі в той момент, коли ви або члени вашої родини беруть їх і грають, трясуть, перестилают і т.д.
6
Якщо ви дуже хочете зменшити кількість пилу в квартирі , викиньте старі пухові або пір'яні подушки. Замініть їх на подушки з наповнювачем з холлофайбер або синтепону. Подумайте також про м'яких меблів. Вірніше, про її оббивці. Оббивний матеріал повинен володіти пило- та грязеотталкивающимі властивостями (такі види тканин представлені сьогодні на ринку дуже широко). Розумно в активній боротьбі з пил ю поміняти оббивку меблів з тканинною на шкіряну.
7
Чи не підмітайте підлогу віником, він тільки розжене пил по сторонах. Тільки вологе прибирання!
8
Придбайте очисник повітря, сьогодні виробники пропонують їх у великому асортименті. Поясніть консультанту в магазині, що вам потрібно, і він порекомендує відповідну модель. Сучасні очисники повітря вельми продуктивні й ефективні, забезпечені автоматикою і навіть пристосуваннями для ароматизаторів. До того ж вони мають відмінний дизайн, завдяки якому воздухоочиститель органічно впишеться в інтер'єр вашого будинку. Не забувайте лише своєчасно міняти фільтри.