Що таке протеїн.

Все білки, в залежності від їх будови, поділяються на прості - протеїни , які складаються тільки з амінокислот, і складні - протеїди, що мають небілкову протеістіческім групу (наприклад, гемоглобін).
Інструкція
1
«Протеїн» - саме так в 1838 році шведський хімік Якоб Берцеліус запропонував називати біологічну молекулу білка, а голландський хімік Герріт Мульдер сформулював поняття про цю мінімальної білкової одиниці і висунув «теорію протеїну» (теорію радикалів, уявних речовин, які в з'єднанні з фосфором, сіркою і пр. утворюють білок). Ця теорія, втім, виявилася помилковою, у міру накопичення нових біохімічних даних. Однак аж до 80-х рр. XX в. в наукових дослідженнях російською мовою для визначення простих білків було прийнято вживати тільки термін « протеїни ».
2
Протеїни широко поширені у тваринному і рослинному світі. Так, глобуліни входять до складу базових ферментів імуноглобулінів, які є антитілами. В свою чергу, альбуміни беруть участь у стабілізації осмотичного тиску (надлишкового) крові і транспортують з кров'ю необхідні речовини. В біохімії крові існує постійне співвідношення - альбумін-глобуліновий коефіцієнт (А/Г), який за нормальних умов має дорівнювати 1,7 - 2,3.
3
За підтримку нормального рівня імунітету відповідають і протаміни і гістони, протеїни основного характеру, що містять велику кількість незамінних амінокислот - лізину і аргініну. Гістони і протаміни входять до складу нуклеопротеїдів (комплексів нуклеїнових кислот з білками). Ще один протеїн - колаген - бере участь в утворенні позаклітинного речовини сполучної тканини і знаходиться в м'яких кісткових тканинах і шкірі. Протеїни глютеліни і проламінів зустрічаються переважно в насінні злаків.
4
У вузькому сенсі протеїни - це сучасні харчові добавки з концентрованим вмістом білка (до 70-95%). Засвоюючись організмом, протеїн розпадається на амінокислоти, підвищений вміст в харчуванні яких сприяє нарощуванню м'язової маси, якщо тільки, крім вживання добавок, людина займається фітнесом за спеціальними методиками. В іншому випадку, вживання протеїнів в такій кількості (до 1-4 г в день на 1 кг маси тіла) може привести до того, що білок, нерівномірно розподіляючись в організмі, буде сприяти відкладенню жирів.
5
Якщо ж зі здоров'ям у вас все в порядку, і лікарі не бачать протипоказань до вживання протеїнів для набору м'язової маси, то ви можете спокійно їх застосовувати, проходячи не рідше ніж раз на півроку повне обстеження. Не забудьте порадитися з тренером і дієтологом з питання індивідуальної схеми прийому добавок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=eNVmueUDIcc