Що таке селекція.

Велику роль у розвитку сільського господарства, включаючи всі його галузі, грає селекція , завдяки якій з'являються нові поліпшені відповідно до інтересів людини сорти рослин і породи тварин. Що ж таке селекція ?
Інструкція
1
Згідно визначенню даному в енциклопедичному словнику селекція - це «виведення сортів і гібридів сільськогосподарських рослин, порід тварин з потрібними ознаками». Також селекція - це «наука, що розробляє методи цієї роботи», тобто роботи, спрямованої на створення поліпшених порід тварин і сортів рослин.
2
Таким чином, основним напрямком селекції є виведення сільськогосподарських сортів рослин підвищеної врожайності, стійких до кліматичних і інших несприятливих умов, у тому числі до хвороб і шкідників, з поліпшеним сортовим смаком, а також порід тварин з підвищеною плодючістю і продуктивністю. Наприклад, «виведена порода курей, не знижує продуктивності в умовах великої скупченості тварин на птахофабриках».
3
Крім того, селекція займається вивченням методів створення і поліпшення штамів мікроорганізмів (бактерій, мікроскопічних грибів, водоростей, найпростіших). Завдяки селекції вдалося отримати нові штами мікроорганізмів, що виділяють харчові білки, вітаміни, лікарські речовини тощо, що є важливим у розвитку сільського господарства, медицини, харчової промисловості та інших областей.
4
Згідно з актом Конвенції Міжнародного союзу з охорони нових сортів рослин селекціонер - це «особа, яка вивела чи винайшла і вдосконалив сорт». Проте, селекціонер - це насамперед учений-біолог, володіє величезними знаннями в області таких наук, як генетика, систематика рослин і тварин, анатомія, фізіологія і багатьох інших. Найвідомішими російськими селекціонерами є І.В. Мічурін і Н.І. Вавилов. Серед російських селекціонерів, що створили кращі сорти рослин і породи тварин, найбільш відомими є М.Ф. Іванов, Н.С. Батурин (архаромеринос), В.А. Струнников (тутового шовкопряда), В.С. Цеглярів (роппінскій короп), А.П. Шехурін і В.Н. Мамонтова (яра пшениця), В.С. Пустовий (соняшник) та інші.
5
Багато відомих сорти рослин, а також породи тварин створено людиною завдяки селекції. Яскравими прикладами роботи селекціонерів є сорти плодово-ягідних дерев і чагарників, злакових і коромовой культур, породи домашніх птахів, тварин, хутрових звірів і навіть риб.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IYZNebPetTI