Як зробити кокошник снігуроньки.

Старовинний російський головний убір у вигляді гребеня, опахала або округлого щита навколо голови - символ російського традиційного костюма. Жодній Снігуроньці не обійтися без нього! Дитині можна доручити прикраса щита кокошника , а також вибрати його форму. Зшити шапочку, на якій буде триматися щит, цілком під силу дорослому.
Вам знадобиться
  • - щільний картон;
  • - фланель для задника;
  • - тонка тканина для щита кокошника;
  • - стрази і паєтки для прикраси щита кокошника.
Інструкція
1
Виріжте з щільного або склеєного в декілька шарів картону силует - щит кокошника , що не вирізаючи нижню частину до замірів.
2
Заміряйте відстань від тієї точки над чолом, де буде знаходиться щит, до потилиці через верхівку, потім розділіть відстань від верхівки до потилиці навпіл і запам'ятайте цифру. Через цю «серединну» точку заміряйте відстань від скроні до скроні. Заміряйте відстань від однієї мочки вуха по дузі, де буде кріпитися щит, потім виміряйте відстань від мочки до мочки через потилицю, де буде проходить край задника.
3
Зробіть викрійку задника, або шапочки, на якій буде кріпитися щит кокошника : виріжте прямокутник, ширина якого відповідає відстані від скроні до скроні, довжина - віддалі від точки над чолом до потилиці (перший вимір ). Відміряйте на довгих сторонах прямокутника (від чола до потилиці) відстань до «серединної» точки. Починаючи від цих точок, намалюйте дугу, її довжина повинна відповідати отмеренному віддалі від мочки до мочки через лоб.
4
Накладіть викрійку задника на щит кокошника , позначте і виріжте дугу, по якій щит буде кріпитися до задника.
5
Виріжте задник з фланелі за отриманою викрійці. Від «серединної» точки до потилиці закладіть витачку, щоб нижній край задника відповідав віддалі від мочки до мочки через потилицю. Приміряйте шапочку і подгоните під розмір, при необхідності.
6
Накладіть картонний щит кокошника на тонку тканину, складену навпіл, відзначте і виріжте тканину, яка буде обтягувати картонну основу. Складіть обтяжку виворітними сторонами і прострочіть. Складіть одну з особових сторін обтяжки з виворітного частиною задника і прострочіть.
7
Вставте картонну основу в обтяжку, подверніте другу лицьову сторону обтяжки всередину і сострочіть по обличчю обидві сторони обтяжки. Прикрасьте щит кокошника стразами і паєтками, можна також зробити з бісеру накладку на лоб і прикріпити до щита спереду.