Як виростити гвоздику шабо.

Гвоздика шабо - це багаторічна рослина. У середній смузі Росії вирощується у вигляді однолітник. Назва квітка отримав від імені французького аптекаря Шабо, який отримав його шляхом численних схрещувань в 1894 році. Розмножується рослина насінням, але даний спосіб не завжди гарантує махрові суцвіття. Також можна вирощувати гвоздику за допомогою живцювання, при якому завжди виходить гарантований результат у вигляді великих махрових квітів.
Вам знадобиться
  • - насіння або живці;
  • - поживна суміш;
  • - ящики;
  • - плівка;
  • - торф'яні горщики.
Інструкція
1
Щоб виростити гвоздику насінням, зробіть посів у січні. Останній посівної термін лютий, оскільки насіння дуже повільно сходять і до того ж, від посіву до цвітіння проходить не менше 6 місяців і то тільки при правильному догляді і сприятливих умовах.
2
Для посіву підготуйте легку поживну суміш. Найбільш оптимальний варіант - це купити ґрунтову суміш в магазині для садівників і городників. Вона має насичений склад і готова до безпосереднього використання без проведення додаткових робіт по знезараженню.
3
Посійте насіння на глибину 1,5 см. Акуратно полийте, накрийте плівкою і поставте в тепле місце з температурою 23 градуси.
4
Через 10-12 днів з'являться сходи. Ще через 10 днів распікіруйте рослини на відстані 4-5 см, поставте ящики в світле місце. Температуру знизьте до 18-20 градусів. Під час вирощування розсади зробіть 2 підгодівлі комплексними мінеральними добривами.
5
У відкритий грунт висаджуйте відразу після минования загрози заморозків. У середній смузі Росії після 10 червня. Догляд полягає в систематичній прополці, розпушуванні і поливі. Зацвіте гвоздика в середині липня і буде цвісти до самих морозів.
6
При вирощуванні живцюванням, підготуйте живці із середньої частини рослини. Живці заготовлюйте в кінці серпня або на початку вересня. Зберігайте їх у прохолодному підвалі з температурою 2 градуси.
7
У лютому проведіть вкорінення. Для цього замочіть матковий матеріал у слабкому розчині мінеральних добрив на 3 дні, зробіть посадку в живильну суміш в торф'яні горщики. Кожен держак висаджуйте в окремий горщик.
8
Висадите рослини у відкритий грунт після минования загрози заморозків або під плівкове укриття в квітні на відстані 25 см. Посадку зробіть безпосередньо в торф'яних горщиках. Догляд за гвоздикою, посадженої живцями точно такий же, як при посіві насінням.