Як відновити операційну систему.

Комп'ютери сьогодні - це наше життя. Якщо відбувається збій системи, то не варто панікувати. Є кілька способів відновлення програмного забезпечення комп'ютера. Розглянемо їх на прикладі Windows ХР.
Вам знадобиться
  • - завантажувальний диск із програмою
Інструкція
1
Натискаєте F8. Система заходить в «Безпечний режим». Зі списку всіх варіантів завантаження виберіть «Працездатні параметри» (Завантаження останньої вдалої конфігурації). Входите в Windows, копіюєте всі необхідні файли і переносите їх або на інший диск, або на знімний носій. Після цього переустановите систему.
2
При завантаженні системи тисніть «Delete». Заходьте в Bios. У параметрах boot - завантаження ставите CD/DVD-ROM. Вставте диск, з якого була встановлена ваша операційна система. Перезавантажте комп'ютер. У який з'явився після завантаження вікні натискаєте Enter. Програма установки ПО перевірить комп'ютер і зробить пропозицію відновити операційну систему. Все необхідне на вашому комп'ютері буде встановлено і ніякі файли не постраждають. Після установки можете спокійно продовжувати працювати.
3
Все як в попередньому варіанті: заходите в Bios через «Delete» при завантаженні системи, в boot-завантаженні виставите CD/DVD-ROM. Вставте завантажувальний диск. Після перезавантаження системи і появи першого діалогового віконця, натисніть R і чекайте, поки не з'явиться консоль відновлення (список встановлених на вашому комп'ютері систем). Натисніть одиницю (Windows ХР) і Enter. На екрані з'явиться «С: \ Windows». Далі - команди, які вам понадобятся.- Fixbооt - виправляє завантажувальні сектора вінчестера; - Fiхmbr-перезаписує завантажувальний сектор повністю; - Сhkdsk-сканує вінчестер на помилки.
4
Скористайтеся цими командами по-черзі, починаючи з останньої. Цілком можливо, що відновити операційну систему буде достатньо просто через незначних помилок у вигляді стрибка напруги або невірного вимкнення комп'ютера.
5
Не забудьте, що необхідно тримати ваші особисті і завантажувальні файли в різних розділах жорсткого диска, щоб не втратити свої дані. Для цього під час установки потрібно розділити жорсткий диск на дві частини.