Як лікувати гематому голови.

Гематома - один з різновидів синців, яка являє собою певне скупчення крові при відкритих і закритих пошкодженнях тканин і органів. Основними симптомами цього захворювання є: зміна кольору шкіри, порушення функції відповідних м'язів, наявність припухлості, біль та підвищення температури. При лікуванні гематоми необхідно обов'язково звернутися за консультацією та допомогою до фахівця.
Інструкція
1
Підшкірна гематома. Для даного виду захворювання застосовують консервативне лікування. Відразу ж після отримання травми прикладіть на місце забитого холод і для запобігання розвитку гематоми накладіть пов'язку, що давить. Щоб зменшити больовий синдром застосуєте анальгетики. Через 3-4 дні після травми, для прискорення розсмоктування, необхідно провести фізіотерапевтичні процедури. У разі якщо травма досить велика, проведіть евакуацію рідкої крові, за допомогою пункції. Після цього накладіть пов'язку, що давить. При повторному кровотечі необхідно розтин гематоми. Далі обов'язкове перев'язка судини, що кровоточить. Якщо відбулося нагноєння підшкірної гематоми необхідно її розтин.
2
Внутрішньомозкова гематома. Для даного виду захворювання застосовують також консервативне лікування. Проведіть корекцію внутрішньочерепного тиску, воно не повинно бути нижче 25 мм.рт.ст. Якщо стан хворого погіршився необхідно провести оперативне втручання.
3
Гостра травматична субдуральна гематома. Для даного виду захворювання необхідно оперативне втручання (екстрене). В даному випадку або видаляють гематому , або проводять краніотомії. Варто відзначити, що саме цей різновид захворювання найчастіше розвивається у літніх людей (середній вік 65-70 років). При підозрах на субдуральну гематому обов'язково зробіть комп'ютерну томографію.
4
Епідуральна гематома. Для даного виду захворювання необхідно термінове оперативне втручання. Головні ознаки епідуральної гематоми: відчутне скупчення крові між внутрішньою поверхнею черепа і зовнішньої мозкової оболонки, так зване епідуральний простір. Для точного визначення захворювання обов'язково проведіть комп'ютерну томографію.
Зверніть увагу
Гематоми в побуті часто помилково називають синцями, орієнтуючись лише на колір синця. Насправді гематома і синяк - це не одне і теж. Якщо синяк - це забій поверхневих дрібних капілярів, то гематома - більш складна травма. Найчастіше такі гематоми виникають біля скроні, їх розвиток пов'язаний з травматичним моментом (ударом об камінь, ударом по голові тупим предметом).
Корисна порада
Гематома - це різновид синців. Гематома являє собою обмежене скупчення крові при закритих і відкритих ушкодженнях органів і тканин з розривом (пораненням) посудин, при цьому гематома утворює порожнину, що містить рідку або згорнулася кров. Гематома голови, проведена через кілька місяців після травми, виявляє мінімальні зміни в речовині мозку (або взагалі їх відсутність).