Як уникнути обману при купівлі квартири.

При самостійної покупці квартири завжди присутня частка ризику, особливо якщо покупець дуже далекий від юридичної сторони угоди і ніколи раніше з цим не стикався. У цьому випадку краще звернутися в надійне агентство нерухомості, укласти договір про повну відповідальність з перевірки юридичної чистоти угоди. Якщо ви все-таки хочете придбати квартиру, не привертаючи посередників, ознайомтеся з усіма документами, наявними у продавця, щоб надалі не мати проблем і уникнути обману.
Вам знадобиться
  • - паспорт господаря;
  • - документи на квартиру;
  • - виписка з реєстраційного реєстру;
  • - заява в ФМС;
  • - відомості від нотаріуса;
  • - відомості від сусідів;
  • - нотаріальний договір купівлі-продажу;
  • - акт прийому-передачі;
  • - квитанція про оплату за реєстрацію.
Інструкція
1
Згідно з Федеральним законом 122 про реєстрацію прав власності ваш продавець зобов'язаний мати свідоцтво про право власності, паспорт, виписку з кадастрового паспорта квартири та копію кадастрового плану, нотаріальні дозволу від всіх співвласників житла (стаття 244 , 256 ЦК України, стаття 34 СК РФ), виписку з будинкової книги та особового рахунку.
2
Зазначених документів достатньо для реєстрації ваших прав власності після укладення договору купівлі-продажу, який, щоб уникнути обману укладайте в нотаріальній конторі, де нотаріус врахує всі нюанси і вкаже їх у всіх пунктах документа. Також буде потрібно акт прийому-передачі, без якого угоду не зареєструють.
3
Однак усіх зазначених документів зовсім недостатньо, щоб ви були повністю впевненими, що перед вами знаходиться не шахрай, що надалі на квартиру не будуть претендувати треті особи та що угоду не визнають незаконною відповідно до статті 2965 і 3075 ЦК України. Тому додатково попросіть пред'явити продавця виписку з державного реєстраційного реєстру, де будуть вказані всі особи, коли-небудь які були власниками квартири .
4
Переконайтеся, що паспорт продавця дійсний. Для цього ви можете звернутися у Федеральну міграційну службу із заявою.
5
Якщо квартиру продає нотаріально довірена особа, то зверніться до нотаріальної контори, оплатіть за надані послуги про підтвердження автентичності довіреності, що вона не є відкликаною, простроченої чи повноваження, представлені довірителем, у довіреної особи не закінчилися.
6
Не полінуйтеся і поговоріть із сусідами по майданчику. Зазвичай сусіди знають набагато більше про власника квартири , ніж документальне підтвердження всіх прав. Запитайте коли і як змінювалися власники, не проживав в квартирі людина, яка померла, і власність на житло перейшла у спадок. Якщо це так, то попросіть продавця пред'явити свідоцтво про спадщину. Додатково зверніться до нотаріуса за місцем відкриття спадщини, оплатіть послуги і попросіть пред'явити всю інформацію про спадкоємців. Якщо спадкоємців було кілька, то на квартиру можуть пред'явити права власності треті особи. Тому краще зустрітися з усіма спадкоємцями, якщо нотаріус не видав інформацію про спосіб розподілу спадщини.
7
Якщо співвласниками в квартирі були неповнолітні, недієздатні або обмежено здатні особи, ознайомтеся з постановою органів опіки та піклування (стаття 26, 28, 29, 30 ЦК України). Якщо даного документа немає, то від покупки краще відмовитися, так як угоду без постанови можуть визнати недійсною і права власників можуть відновити в судовому порядку.
8
Тільки досконально вивчивши всі документи і переконавшись в їх відповідності всім вимогам закону, укладайте угоду покупки. Гроші за квартиру віддавайте тільки після того, як всі документи ви подали на реєстрацію в ФУГРЦ.