Як відформатувати жорсткий диск на ноутбуці.

Форматування жорстких дисків зазвичай проводиться, коли необхідно повністю очистити всю інформацію, що зберігається на них. Форматування всіх дисків - відмінний спосіб позбутися від вірусів і від файлів, «засмічуючи» комп'ютер.
Інструкція
1
Перед початком форматування бажано створити резервні копії важливих файлів і папок. Для цього їх треба скопіювати на будь переносний носій інформації (флеш-карта, компакт-диск, переносний жорсткий диск і т.д.).
2
Після треба зайти в директорію «Мій комп'ютер» і вибрати диск, який необхідно відформатувати.
3
Клікнувши правою кнопкою миші по назві диска, викликати список дій. У ньому треба вибрати рядок «Форматувати ...».
4
З'явиться діалогове вікно «Формат». У верхній сходинці відображається інформація про ємності диска. Далі показана вихідна файлова система диска. Можна задати іншу файлову систему, під яку відформатуй диск. Потім йде строчка «Розмір кластера». Кластер - це мінімальний розмір на диску під зберігання одного файлу. Розмір кластера задається системою автоматично, але також є можливість змінити його на свій розсуд. Нижче «Розміру кластера» знаходиться строчка «Мітка тому» - це назва диска, яке теж можна змінити на своє (зазвичай назва задано виробником).
5
Перед форматуванням можна вибрати метод форматування. У вікні «Формат» на ноутбуках на вибір зазвичай представлені 2 активних способу форматування: - Швидке (очищення змісту). При такому способі форматування очищаються лише таблиці файлової системи, фізичні дані при цьому залишаються; - Використовувати стиснення. Дозволяє стискати файли на жорсткому диску в процесі форматування.
6
Коли всі необхідні параметри задані, потрібно натиснути на кнопку «Почати». З'явиться вікно з попередженням про те, що форматування знищить всі файли на вибраному диску. Для запуску процесу форматування необхідно натиснути кнопку «ОК», для відміни - кнопку «Скасувати».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hspsfgP8h_s
Корисна порада
Варто пам'ятати, що часте форматування жорсткого диска завдає йому шкоди, внаслідок чого диск може прийти в непридатність.
Форматування, в звичному розумінні - це процес запису певної інформації, відповідальної за правильне зберігання файлів, а також, в деяких випадках, системних файлів завантаження в початок диска . Форматування виконується для видалення даних або для відновлення роботи жорсткого диска. Форматування фізично не видаляє дані, тому навіть після повного форматування, інформацію з диска можливо відновити.
Вам знадобиться
  • - програма для роботи з розділами жорсткого диска комп'ютера.
Інструкція
1
Форматування можна виконати як за допомогою засобів операційної системи, так і за допомогою спеціальних програм. В деяких випадках, форматування можливо тільки за допомогою спеціальних додатків, наприклад, для форматування системного диска в операційній системі Windows. Виходячи з цього, перед форматуванням необхідно визначити, над яким розділом жорсткого диска буде виконуватися операція.
2
Якщо в «Моєму комп'ютері» відображається тільки один жорсткий диск, він за замовчуванням є системним. В такому випадку, відформатувати його можна тільки за допомогою спеціальної програми. Якщо в папці «Мій комп'ютер» відображається декілька жорстких дисків, необхідно визначити, який з них системний і який необхідно відформатувати. Системний диск, як правило, має букву «C» і називається «Локальний диск С». При вході на системний диск, ви виявите папки з назвами: «Program Files» і «Windows». В даному розділі знаходиться ваша операційна система і сама себе вона відформатувати не зможе.
3
Якщо вам необхідно відформатувати не системний розділ жорсткого диска. У вікні «Мій комп'ютер», на потрібному розділі кликаете правою кнопкою миші, у спливаючому меню, внизу, вибираєте пункт «Форматувати ...». У вікні, ви можете вибрати тип форматування: швидке або повне. Повне форматування займає набагато більше часу, але при виборі цього пункту, система автоматично перевірить розділ жорсткого диска на цілісність і спробує відновити пошкоджені кластери. При виборі «швидкого форматування», на диску буде видалено тільки сектор, в якому зберігається інформація про файли та папки. Крім типу форматування можна вибрати розмір кластера. Від цього параметра залежить ефективність використання дискового простору. Дуже маленький розмір кластера підвищує ефективність використання вільного місця, але трохи сповільнює швидкість доступу до файлів і унеможливлює дефрагментацію диска за допомогою вбудованого дефрагментатора Windows. Занадто великий розмір кластера незначно збільшить швидкість доступу до файлів, але не дозволить максимально ефективно використовувати вільний простір. Оптимальний розмір кластера - 4Кб або 16Кб. Так само, тут можна змінити букву диска. Після вибору необхідних параметрів, натискайте «Почати». Після завершення процесу, з'явиться вікно, що повідомляє, що форматування завершено.
4
Якщо потрібно відформатувати системний диск. Необхідно завантажити і встановити на комп'ютер програму для роботи з жорсткими дисками, наприклад, Acronis Disk Director Home. У вікні, програми, ви побачите список всіх ваших жорстких дисків і розділів. Зверху вони відображаються у вигляді списку, де вказані: тип, ємність, активність і файлова система. А знизу - в графічному вигляді, з наочним відображенням зайнятого і вільного місця. Клікніть на необхідний розділ один раз лівою клавішею миші. Зліва з'явиться меню операцій, доступних для даного тому. Серед них виберіть «Форматування». У вікні, як описано в попередньому кроці, виберіть розмір кластера і букву томи. Крім цього необхідно вибрати файлову систему. Рекомендується «NTFS». Після вибору необхідних параметрів, натисніть «Ок». Далі необхідно застосувати зроблені операції. У лівому верхньому кутку головного вікна натискаємо «Застосувати заплановані операції». У вікні, натискаємо продовжити. Після деякого часу роботи програми, з'явиться вікно з повідомленням про те, що всі операції завершені. Тиснемо "Ок". За допомогою даного способу можна відформатувати будь-який розділ жорсткого диска вашого комп'ютера.
Зверніть увагу
Форматування фізично не знищує дані, навіть після повного форматування інформацію з жорсткого диска можна восстановіть.После форматування системного розділу, вам доведеться встановлювати операційну систему з завантажувального диска.