Як перевірити частоту.

Коли монітор включений, користувач може боковим зором помітити, що екран мерехтить. Більш чітко це мерехтіння можна побачити у фільмах чи телевізійних передачах, коли показують кадри з працюючим комп'ютером. Екран мерехтить тому, що зображення на ньому оновлюється. Щоб перевірити частоту мерехтіння свого комп'ютера, необхідно виконати ряд дій.
Інструкція
1
Відкрийте вікно «Властивості: Екран». Для цього через меню «Пуск» викличте «Панель управління». У категорії «Оформлення і теми» виберіть значок «Екран», клікнувши по ньому лівою кнопкою миші, або виберіть зі списку будь-яке з завдань. Якщо «Панель управління» має класичний вигляд, клікніть по значку «Екран» відразу.
2
Інший спосіб: у будь-якому вільному від папок і файлів місці «Робочого столу» клікніть правою кнопкою миші. У випадаючому меню виберіть пункт «Властивості», натиснувши на нього лівою кнопкою миші, - відкриється потрібне діалогове вікно.
3
У діалоговому вікні перейдіть на вкладку «Параметри» та натисніть на кнопку «Додатково». Відкриється нове вікно «Властивості: Модуль підключення монітора і [назва вашої відеокарти]». Перейдіть на вкладку «Монітор». Відомості про частоту оновлення екрану містяться в розділі «Параметри монітора».
4
Якщо ваш монітор рідкокристалічний, налаштування частоти оновлення екрану особливої ролі не грають. Якщо ж монітор ламповий, від обраного значення може залежати комфорт роботи на комп'ютері. За замовчуванням монітори оновлюються, в середньому, раз на 60 секунд. Якщо ви хочете змінити налаштування, встановіть нове значення в полі «Частота оновлення екрану».
5
Насамперед, відзначте маркером поле «Приховати режими, які монітор не може використовувати». Якщо ви встановите невірне значення, це може призвести до несправності обладнання. За допомогою списку, що випадає встановіть нове значення, натисніть на кнопку «Застосувати» і закрийте вікно.
6
Подивитися або змінити частоту оновлення екрану монітора можна й іншим шляхом. У вікні управління настройками своєї відеокарти виберіть команду Change resolution. Як правило, у вікні з настройками дозволу буває доступна і опція зміни частоти оновлення екрану.
На форумах та інших web-ресурсах часто можна зустріти запитання користувачів про те, як визначити частоту пам'яті. Подібний інтерес обумовлений, насамперед, тим, що даний параметр безпосередньо впливає на продуктивність комп'ютера. Звичайно, швидкість обміну даними з ОЗУ залежить не тільки від реальної (а, відповідно, і ефективною) частоти, але також від латентності і таймінгів. Однак жвавий інтерес викликає саме частота. Втім, існує досить велика кількість програмного забезпечення, здатного задовольнити цікавість публіки.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер, програма Cpu-Z
Інструкція
1
Зверніть увагу на інформацію, яка з'являється при включенні комп'ютера. У багатьох користувачів відомості про частоту можна подивитися там. Оптимальною програмою для визначення частоти пам'яті є програма «Cpu-Z». Вона показує реальні дані кожного ПК. Завантажте утиліту на комп'ютер. Вгорі можна вибирати будь опції. Там розташована інформація про вашому комп'ютері, програмному забезпеченні. Щоб дізнатися частоту пам'яті, зайдіть в розділ «Memory». Можете звернутися в розділ під назвою «SPD». Там ви побачите доступні режими роботи за замовчуванням.
2
Для діагностики вашого комп'ютера можете скористатися програмою Everest. Після її установки, ви переглянете цікавить вас. Натисніть на вкладку «Меню». Цей розділ розташований зліва. З'явиться цілий список, в якому ви знайдете дбав з назвою «Комп'ютер» і «Over clock». У центрі вікна програми з'являться дані. Там також буде інформація про частоту пам'яті. Інтерфейс програми можете налаштувати навіть на російську мову.
3
Є програма OCCT Perestroika. Вона теж дозволяє визначати частоту пам'яті, дані процесора. Запустіть програму на комп'ютері. Виберіть розділ «Memtest». З'явиться список даних. Там ви прочитаєте, яка частота пам'яті використовується на комп'ютері.
4
Можете встановити на комп'ютері програму AIDA32. Вона своїм інтерфейсом схожа на Everest. Зайдіть в розділ «Computer» і виберіть опцію «Summary». У центрі вікна з'являться відомості. Мова можете встановити російську, щоб було легше працювати.
5
Інформацію про частоту пам'яті можете дізнатися з програми EasyTune. Вгорі вікна, яке відкриється при запуску, виберіть опцію "Memory". Ну, а далі залишається тільки читати. Там докладно буде все описано. Утиліта дозволяє дізнатися поточний стан всіх складових комп'ютера.