Як додати жорсткий диск. Як додати пам'яті на жорсткий диск.

Рано чи пізно, перед кожним користувачем комп'ютера постає питання про збільшення пам'яті в комп'ютері, обсягу пам'яті жорсткого диска. Адже при покупці комп'ютера мало хто звертає увагу на розмір жорсткого диска - в той момент краще вкласти гроші в оперативну пам'ять або відеокарту. Але в процесі освоєння можливостей комп'ютера, збільшується кількість накопичуваної інформації на жорсткому диску, і єдиною можливістю зберегти її стає придбання ще одного жорсткого диска.
Вам знадобиться
  • Хрестова і плоска тонка викрутки
Інструкція
1
Але не поспішайте в найближчий магазин за покупкою жорсткого диска. Для початку потрібно з'ясувати, який саме жорсткий диск вам потрібен. З того часу, як ви придбали комп'ютер, можливо, пройшов вже не один рік, а за цей час могли помінятися стандарти підключення внутрішніх і зовнішніх периферійних пристроїв. З жорсткими дисками саме так і сталося, старий стандарт IDE замінили сучасним Serial ATA - скорочено SATA, він забезпечує передачу інформації з більшою швидкістю.
2
Де ж можна подивитися, який роз'єм для жорсткого диска у вас? Варіант перший: знайдіть інструкцію до материнської плати вашого комп'ютера. Якщо це зробити важко, тому що все коробки з квартири після ремонту були викинуті за їх непотрібністю, а інструкція, швидше за все, лежала там, то підемо другим шляхом. Ви рано зневірилися, сама материнська плата у вас адже залишилася, вона стоїть в системному блоці і є базисом для всього іншого (процесор, оперативна пам'ять, жорсткий диск і т.д.).
3
Для доступу до материнської плати дістаньте системний блок або встановіть його так, щоб мати хороший доступ всередині нього. Розглянути існуючі роз'єми на материнській платі краще з лівого боку системного блоку. Там знаходиться лицьова сторона материнської плати, а з правого боку системного блоку варто тильна частина материнської плати. На ній роз'єми відсутні. Подивіться, яким кабелем підключений ваш жорсткий диск. Якщо це широкий кабель (близько 5 см), то це роз'єм колишнього покоління IDE, якщо ж вузький (близько 1 см), то SATA.
4
З вашим жорстким диском розібралися, тепер подивіться на те місце, куди підключається кабель на материнській платі. Як правило, роз'ємів IDE на материнській платі робили два, але за рахунок можливості паралельного підключення на один кабель data-IDE двох пристроїв можна підключити чотири пристрої. Це оптичні приводи (CD і DVD) і жорсткі диски. Якщо таких роз'ємів два, і встановлений один оптичний привід і один жорсткий диск, то, як мінімум, можна підключити ще два жорстких диска.
5
Але з появою роз'ємів нового стандарту, старий не канув в лету, на материнських платах перехідного періоду є як роз'єми IDE, так і SATA. На сучасних платах один роз'єм IDE залишився, але значно додалося роз'ємів SATA (до 6-8 шт.), На один роз'єм SATA можна підключити один пристрій, шукайте їх на материнській платі. Якщо вони є то ваш новий жорсткий диск буде швидше обмінюватися інформацією з іншими пристроями, що дозволить збільшити швидкодію комп'ютера в цілому. Тепер можна в магазин за жорстким диском.
6
Щоб його встановити, підключіть шлейф data-IDE або кабель SATA до материнської плати. Знайдіть провід з роз'ємом живлення для жорсткого диска. Вони також різні, в залежності від виду жорсткого диска. Підключіть роз'єми до жорсткого диска, а сам диск встановіть в вільне місце на «етажерці» під основним жорстким диском. Закріпіть жорсткий диск шурупами або встановіть його на засувки, залежно від виду кріплення на «етажерці» вашого системного блоку. Встановіть бічну панель системного блоку на місце і насолоджуйтеся можливістю зберігати на своєму комп'ютері хоч цілу бібліотеку даних.
Зверніть увагу
При роботі з системним блоком вимкніть комп'ютер і відключіть його від мережі, щоб уникнути ураження електричним током.Прі підключенні шлейфа data-IDE НЕ погнили голчастий роз'єм на диску і материнської платі, вирівняти їх буде важко.
Корисна порада
При покупці нового диска придбайте провід для його підключення. Це більшою мірою ставитися до SATA діскам.Прі підключенні диска перемичку на диску, на якому встановлена система, поставте в положення «master», а на додатковому диску в положення «slave», це дозволить комп'ютеру завантажуватися з потрібного диска.