Як зробити книжкову полицю. зробити книжкову полицю своїми руками.

Іноді виникає необхідність помістити книги в якомусь певному місці. Стандартні книжкові полиці можуть не підійти через свої розмірів. Але вихід є: можна зробити книжкову полку самому.
Вам знадобиться
 • - фанера або ДВП товщиною 4 -5 мм;
 • - дерев'яна строганная дошка шириною близько 30 см і товщиною 15 - 20 мм;
 • - самоклеюча декоративний папір;
 • - наждачний папір;
 • - дриль;
 • - ножівка по дереву;
 • - хрестоподібна викрутка;
 • - плотницкий косинець;
 • - кріпильні меблеві шурупи? 4 - 5 мм і довжиною 5 -6 см;
 • - саморізи? 2мм і завдовжки 1,5 см;
Інструкція
1
Для того щоб зробити книжкову полку своїми руками, підготуйте робоче місце, матеріал і інструмент. Ножівка потрібна дрібнозуба, щоб спіл дошки був рівніше. Всі поверхні дошки повинні бути рівними і гладкими, без відколів, сучків і вмятін.Пріложів косинець до бічної сторони дошки, прокреслите під прямим кутом лінію на всю ширину дошки. Використовуючи косинець, продовжите лінію навколо всієї дошки. Кінці лінії повинні співпасти. Це лінія кромки напис. Вона завжди знаходиться на деталі.
2
Зробіть неглибокий надпил по всій ширині дошки. Слідкуйте, щоб кромка напис йшла строго по лінії. Продовжіть надпил уздовж всієї лінії. Покладіть дошку плазом і, тримаючи ножівку під нахилом, пропиляєте всю дошку. Отриманий спіл буде торцем деталі.
3
Від торця відміряйте необхідну по висоті полки відстань. Відпиляєте деталь, притримуючи, щоб врешті вона не відламалася. Торці деталі обробіть наждачним папером так, щоб вони стали рівними і гладкими. Таким же способом виготовте ще одну деталь. Це будуть бічні стінки полки.
4
Від необхідної відстані довжини полки відніміть подвійну товщину бічної стінки і відзначте на дошці лінію напис. Відповідно до вищезазначеними пунктами виготовте дві горизонтальні деталі.
5
Від торців бічних деталей відзначте відстань рівне половині товщини дошки. За допомогою кутника прокреслите лінії по ширині дошки. На відстані 5 см від бічних сторін на лініях зробіть позначки. Це центри отворів крепежа.Сверлом, діаметр якого повинен бути трохи менше діаметра шурупа, за допомогою дриля просвердлите наскрізні вертикальні отвори.
6
На торцях горизонтальних деталей майбутньої книжкової полиці відзначте центри отворів. Засвердлите отвори в торцях на глибину рівну довжині шурупа мінус товщина доскі.С допомогою викрутки вкрутіть шурупи через бічні деталі в горизонтальні так, щоб вони щільно стикалися. Рамка книжкової полиці готова.
7
Покладіть рамку на фанеру або ДВП і окресліть її олівцем по зовнішньому контуру. По лінії випиляєте заготівлю деталі і обклейте її самоклеящейся папером. З тильного боку рамки саморізами прикрутите задню стінку полки. Стінка повинна бути звернена лицьовою поверхнею усередину полки. Виготовлення полки закінчено.
Зверніть увагу
Строго дотримуйте техніку безпеки при використанні колючих та ріжучих предметів.
Корисна порада
Для того щоб місця кріплення були міцнішими, перед вкручування шурупа капніть в отвір краплю клею ПВА
Якщо складання меблів є вашим хобі не перший місяць, то виготовити книжкова шафа не важко. Даний предмет меблів відноситься до досить складним і великим виробам, але тільки уявіть, як він прекрасно виглядатиме у вашій бібліотеці.
Вам знадобиться
 • - Дерев'яне полотно;
 • - Електролобзик;
 • - Клей;
 • - Шурупи;
 • - Цвяхи;
 • - Грунтовка;
 • - Шпаклівка по дереву;
 • - Емаль.
Інструкція
1
З дерев'яного полотна випиляєте боковини і нижню полицю. Деталі відшліфуйте. Далі підготуйте дві смужки самоклеящегося шпону. Використовуючи праску, приклейте смужки до ребер боковин. Зайве відріжте, ребра відшліфуйте.
2
Далі необхідно вирізати дуги. Для цього нанесіть позначки. Від низу кожної боковини по 70 мм і на нижньому торці боковин, виміряючи від переднього і заднього кутів у напрямку до центру 150 мм. За даними відмітинах проведіть дуги, які виріжте за допомогою електролобзика. Між дугами необхідно зробити горизонтальний виріз.
3
На нижнє ребро встановіть боковини. Між боковин розташуйте днище на відстані 80 мм від нижнього ребра. За допомогою клею і шурупів закріпіть.
4
До низу каркаса встановіть нижню планку. Для кріплення використовуйте оздоблювальні та паркетні цвяхи. При цьому оздоблювальними цвяхами планку прибивають через боковини, паркетні цвяхи пропускають крізь дно.
5
На верхні торці боковин встановіть кришку. Для цього так само використовуйте клей і цвяхи. Під кришкою закріпіть верхню планку. Далі виготовте вертикальні стійки, після чого прибийте з боків каркаса, відмірявши по 6 мм від задніх ребер боковин.
6
Позначте ділянки, де будуть встановлені полкодержатели. За допомогою цвяхів закріпіть задню стінку. Виріжте планки полиць і полки. До передніх крайках полиць прибийте планки, стежачи за тим, щоб верхній край планок був на одному рівні з верхньою поверхнею полиць.
7
За допомогою паркетних цвяхів прибийте полкодержатели на них нанесіть клей і встановіть полиці. Виріжте верхні і нижні бічні і передні окантовки. Приклейте їх до виробу.
8
На останньому етапі виготовлення книжкової шафи, отвори з шурупами обробіть шпаклівкою по дереву, цвяхи «утопите». Саме виріб слід відшліфувати, покрити ґрунтовкою і емаллю у два шари. Зробити книжкова шафа нескладно, головне мати бажання.