Як стерилізувати пляшки. Як простерилізувати пластикову пляшку.

Дуже приємно холодним зимовим днем відкрити пляшечку свіжого соку. Багато господині готують такі соки самостійно, консервуючи рідина в пляшках. Консервований сік при правильному зберіганні зберігає майже всі вітаміни. Однак для того, щоб продукт не зіпсувався, слід якісно простерилізувати тару, тобто пляшки . Як це зробити?
Вам знадобиться
  • каструля, сито, дерев'яна дошка, мікрохвильовка
Інструкція
1
Ретельно вимийте пляшки , які ви збираєтеся стерилізувати. Перевірте, щоб вони не мали відколів, тріщин та інших дефектів, інакше пляшки можуть лопнути при нагріванні. Приготуйте каструлю з чистою водою. Покладіть зверху металеве сито або яку-небудь решітку з металу, наприклад, грати з духовки. Можна використовувати будь-який зручний для вас обмежувач.
2
Поставте каструлю на вогонь, а на сито (грати) викладіть пляшки вгору денцями. Коли вода закипить, почнеться процес стерилізації паром. Досить п'ятнадцяти хвилин. Краплі пара, які виникли всередині пляшок, повинні стікати. Після закінчення часу зніміть пляшки і поставте їх на чистий рушник, не перегортаючи. Перед цим рушник краще пропрасувати праскою при високій температурі.
3
Якщо ви хочете спростити процедуру, можете використовувати інший метод. Для цього покладіть в каструлю чисту дерев'яну дошку. На ній помістіть пляшки і повністю залийте їх водою. Щоб скляні предмети не гриміли і не стукали при кип'ятінні, перекладіть їх чистою тканиною. Кип'ятіть пляшки п'ятнадцять-двадцять хвилин. Після цього обережно витягніть предмети з води, не чекаючи її охолодження. Для цього можна використовувати ретельно вимиті щипці для салату.
4
Щоб уникнути великої кількості відкритого пара, можете стерилізувати пляшки в пароварці (якщо вона, звичайно, у вас є). Вимийте пляшки і покладіть в пароварку. Увімкніть режим варіння на п'ятнадцять хвилин. Зачекайте, поки пройде час, і вийміть тару. Укладіть її на чистий рушник і накрийте проглаженной бавовняною тканиною.
5
Якщо у вас немає пароварки, але є мікрохвильова піч, можете використовувати її при стерилізації скляної тари. Для цього налийте в пляшку трохи води (на денці) і поставте в СВЧ потужністю 700-800 ватів на пару хвилин. Дочекайтеся закипання води, і через п'ять хвилин після цього стерилізація закінчена.