Як налаштовувати ударну установку.

У разі якщо барабанна установка використовується під час виступів, її доводиться налаштовувати частіше, ніж будь-який інший інструмент, оскільки перевозити її доводиться в розібраному вигляді. В ідеалі підлаштовувати барабани потрібно під кожну пісню - справа це досить накладне, але результат вас приємно здивує.
Інструкція
1
У налаштуванні ударній установці є декілька хитрощів. Приміром, в першу чергу варто відрегулювати найнижчий звук, який видають томи. Зазвичай барабани налаштовують з інтервалами в три, а краще в п'ять нот, в результаті чого, якщо почати налаштування з високого звуку і рухатися до низького, налаштувати те буде неможливо.
2
Якщо вам потрібно налаштувати ударники для рок музики, то починайте настройку з альтів. Саме вони задають в цьому стилі основний тон. Фанкове ж звучання залежить від бочки, тому варто починати настройку з неї.
3
Набудовувати барабани краще, дотримуючись інтервал у п'ять нот. Так їх звучання буде гармонійним, повним і глибоким. Можна також робити трехнотний інтервал, однак у цьому випадку барабани будуть звучати не так ефектно.
4
Налаштування установки зводиться до того, що вам потрібно знайти ноту головного барабана і відрегулювати інші, дотримуючись обраний вами інтервал. Для визначення ноти головного барабана знадобляться клавіші. На них вам потрібно знайти середню До і вибрати відповідну для вас ноту в діапазоні, що починається з сіль, попередньої середньої До октави, і до Фа.
5
Після того, як ви підберете ноту для основного барабана, слід регулювати інші так, щоб вони відповідали звуку, який виникає при натисканні клавіші через три або п'ять нот вправо або вліво від головної.
6
На висоту звуку, що видається барабаном, впливає діаметр пластика і висота обичайки. Важливу роль в якості звучання основної ноти і обертонів установки грають характеристики приміщення, в якому ви граєте, тому важливо проводити налаштування на кожній новій сцені.
7
Від висоти обичайки залежить, в основному, резонанс і гучність, а від площі поверхні пластика (тобто від діаметра обичайки) - висота ноти. Площа обичайки позначається в дюймах, перше число - це діаметр, а друге - товщина обичайки. Площа обичайки дорівнює добутку цих двох показників, і чим вона більше, тим помітніше звук.