Як перевезти акваріум. Як перевозити рибок.

Перевезення акваріума - процес складний, що вимагає серйозного підходу, попередньої підготовки і певних знань. Особливо, якщо ваш акваріум має великий об'єм. Але, якщо ви впевнені у своїх силах можна спробувати упакувати і перевезти акваріум самостійно.
Вам знадобиться
  • - аркуші картону;
  • - малярський скотч;
  • - повітряно-бульбашкова плівка;
  • - скотч;
  • - ємності під воду;
  • - контейнери для перевезення рослин і риб;
  • - термосумки.
Інструкція
1
Підготуйте акваріум до переїзду. Слід знати, що перевозити акваріум потрібно порожнім. Інакше при русі може порушитися міцність його швів. Відлийте частина води в контейнери для перевезення риб і рослин, залишаючи простір для повітря. Упакуйте рослини. Виловите і розсадите риб по контейнерах. Слід врахувати, що риб, завдовжки більше 6 см, а також дорослих агресивних і територіальних риб необхідно перевозити окремо. Встановіть контейнери з рибами в термосумки.
2
Злийте воду, що залишилася в заздалегідь підготовлені ємності. Необхідно зберегти, як мінімум, 2/3 «старої» води. У цьому випадку риби не зазнають шоку і перенесуть переїзд порівняно легко. Якщо ваш акваріум надмірно великий і ємностей під воду не вистачає, то необхідно залишити таку кількість води, яка при доливе 1/3, забезпечить нормальну роботу акваріумного обладнання. Подбайте про те, щоб при переїзді температура води не опустилася нижче 22 градусів. Інакше риби, запущені в холодну воду, можуть захворіти і загинути.
3
Постарайтеся зберегти усталену водне середовище. Слід знати, що більшість корисних бактерій мешкають на різних поверхнях акваріума - на грунті, в фільтрах, на декораціях. Тому перевозити ці предмети необхідно в таких же умовах, як і акваріумну «живність». Інакше на новому місці вам доведеться знову запускати акваріум.
4
Оберніть стінки порожнього акваріума листами щільного картону. Закріпіть картон за допомогою малярського скотча. Ретельно упакуйте в повітряно-бульбашкову плівку, закріпивши її звичайним скотчем. Перевозити акваріум рекомендується в салоні автомобіля.
5
Якщо оцінивши свої сили, ви зрозуміли, що самостійно впоратися з перевозом акваріума вам не вдасться - зверніться в компанії, що надають мувінгові послуги. На сьогоднішній день існує достатня кількість компаній, що здійснюють якісну і професійну перевезення акваріумів будь-яких обсягів.
Корисна порада
Слід пам'ятати, що в закритих контейнерах у риб обмежений запас повітря. Тому при тривалому переїзді необхідно періодично відкривати кришку, поповнюючи його запаси.